Czym najlepiej polakierować drewno w domu, aby podkreślić piękne usłojenie, a jednocześnie zabezpieczyć malowaną powierzchnię przed szkodliwymi czynnikami, owadami i uszkodzeniami mechanicznymi? Przeczytaj porady eksperta w dziedzinie ochrony, pielęgnacji i dekoracji drewna.

Data dodania: 2016-12-20

Wyświetleń: 626

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Lakierowanie drewna w domu

Lakierowanie drewna w domu

Jeśli chcesz zachować naturalny kolor drewnianych mebli czy elementów architektonicznych, użyj do ich pomalowania wysokiej jakości bezbarwnego lakieru do drewna. W ten sposób nie tylko podkreślisz naturalne piękno rysunku słojów, ale i doskonale zabezpieczysz powierzchnię drewna przed zarysowaniami, niekorzystnymi czynnikami i szkodnikami.

Bezbarwny lakier do drewna tworzy trwałą powłokę, która jest odporna na wilgoć i działanie wody, alkoholi i środków myjących.

 

Czym lakierować drewno w domu

Do malowania drewna wewnątrz domu używaj tylko takich produktów, które spełniają surowe europejskie normy Bezpieczeństwa Zabawek – to ważne w sytuacji, kiedy kontakt z pomalowaną powierzchnią mają dzieci lub zwierzęta.

Dobry lakier bezbarwny do malowania drewna w domu:

  • nie zawiera szkodliwych substancji,
  • jest bezpieczny i spełnia europejskie normy,
  • tworzy trwałą powłokę chroniącą malowaną powierzchnię przed uszkodzeniami,
  • podkreśla naturalny rysunek słojów drewna,
  • wydobywa szlachetny urok drewna.

Lakier akrylowy bezbarwny doskonale sprawdza się w malowaniu nie tylko podłóg i boazerii, ale również drewnianych mebli, elementów architektonicznych i balustrad. Lakier nie zawiera szkodliwych substancji, w związku z czym można go użyć również do malowania zabawek.

Dobry lakier do malowania drewna wewnątrz budynków zawiera inhibitory tanin – dzięki temu zabezpiecza drewno przed przebarwieniami, powstającymi wskutek działania żywic i garbników zawartych w drewnie.

Lakierowanie drewna w domu

Przed rozpoczęciem lakierowania sprawdź, czy powierzchnia drewna jest odpowiednio przygotowana. Musi być sucha i czysta, bez tłustych plam i śladów grzybów czy pleśni.

Jeśli drewno było wcześniej malowane, musisz pozbyć się wszystkich starych powłok. Aby oczyścić powierzchnię drewna przeszlifuj ją używając papieru ściernego lub szlifierki. Po tym zabiegu starannie odkurz drewno przy użyciu odkurzacza i wilgotnej ściereczki.

Na tak przygotowane drewno możesz rozpocząć nanoszenie lakieru, stosując się do instrukcji podanej na opakowaniu. Pamiętaj o zachowaniu bezpieczeństwa i zadbaniu o odzież ochronną.

Licencja: Creative Commons