Na popularnych forach dla kobiet przyszłe panny młode pytają: Kiedy zamówić wizytę fryzjerki przed ślubem? Ile wcześniej rezerwować taką wizytę i na którą godzinę? Najpierw wizyta u fryzjera czy u kosmetyczki?

Data dodania: 2017-03-24

Wyświetleń: 1573

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy zarezerwować termin u fryzjera przed ślubem

Postanowiliśmy pomóc. Wiemy jak ważny to dzień i jak ważna jest fryzura, wszystko powinno zostać zapięte na ostatni guzik przed czasem. Na najczęstsze pytania odpowiadają eksperci – profesjonalni fryzjerzy, trenerzy z Paryża.

Kiedy zamówić wizytę u fryzjera przed ślubem? Rok wcześniej, kilka miesięcy?

Najlepiej wizytę u fryzjera przed ślubem rezerwować co najmniej miesiąc wcześniej. Dysponujemy systemem rezerwacji fryzjera online, dzięki któremu możesz sprawdzić każdy możliwy termin i zarezerwować właściwy w każdej chwili. Jeśli będziesz czuła się spokojniejsza, zarezerwuj wizytę pół roku wcześniej.

Kiedy wykonać fryzurę próbną przed ślubem?

Fryzurę próbną najlepiej wykonać co najmniej 1-2 miesiące przed planowanym ślubem. Możesz umówić się na kilka prób czesania w różnych salonach. Z takim wyprzedzeniem czasowym będziesz miała możliwość znalezienie innego fryzjera, jeśli pierwszy nie przypadnie Ci do gustu. Jeśli będziesz zadowolona z próbnej fryzury to najlepiej od razu zarezerwuj termin.

Jaka powinna być kolejność: najpierw fryzura, potem makijaż czy na odwrót?

Zdecydowanie najlepiej najpierw wykonać fryzurę, a dopiero później makijaż. Make up i założenie sukni ślubnej powinny być ostatnim punktem stylizacji. Dlaczego?

 • Twój makijaż w salonie fryzjerskim będzie narażony na szkodliwe czynniki. Nawet najtrwalszy make up może sobie nie poradzić z ciepłym powietrzem i wilgocią.
 • Makijaż może nie przetrwać takich zabiegów jak mycie i suszenie włosów.
 • Jakie miesiące są najbardziej oblegane?
 • Najwięcej rezerwacji zaplanowanych jest na sezon maj-wrzesień, czyli od wiosny po wczesną jesień.
 • Czy w razie nagłej przyczyny losowej będzie do dyspozycji fryzjer, który zastąpi tego, z którym Klientka była umówiona?

W salonach oczywiście będzie do dyspozycji fryzjer, który będzie mógł w 100-procentach zastąpić nieobecnego. Z reguły salony przygotowane są na takie nagłe zdarzenia, ale wszystko zależy od renomy salonu, dyspozycyjności fryzjerów, organizacji. Warto się upewnić czy taka możliwość istnieje, by uniknąć przykrych niespodzianek.

A co z makijażem?

Najlepiej gdy makijażystka jest blisko fryzjerki, zaoszczędzisz wówczas mnóstwo czasu. Najlepiej też zrób próbny makijaż i to w dzień próbnej fryzury, wówczas sprawdzisz całościowy efekt – jak to wszystko układa się w jedną całość, czy fryzura pasuje do makijażu, a makijaż do fryzury. Lepiej wykonać makijaż w salonie, a nie w domu. Makijażystka ma wygodny fotel i dobre oświetlenie. Domowa kanapa i zdjęte ze ściany lustro oraz nieodpowiednie światło mogą zepsuć efekt.

Co daje próbny makijaż przed ślubem?

Próbny makijaż daje bardzo wiele korzyści, a jego nie zrobienie jest błędem, który może Cię sporo kosztować, a przecież na własnym ślubie chcesz, by wszystko było idealne.

 • Ocenisz czy będzie pasował do ślubnej stylizacji.
 • Sprawdzisz czy kosmetyki są trwałe i nie powodują podrażnień.
 • Przetestujesz makijażystkę, sprawdzisz jej umiejętności, wyczucie smaku, znajomość najnowszych trendów. Zweryfikujesz jakich kosmetyków używa i czy zrobiła pełny makijaż z użyciem podkładu, pudru, różu itd. a nie tylko cieni i tuszu.
 • Ocenisz efekt, czy odpowiada ci taki makijaż, czy jest naturalny, a może zbyt ciężki, przesadzony. Możesz przedyskutować to z makijażystką, zgłosić jej swoje uwagi.

Zabiegi pielęgnacyjne przed ślubem

W salonach będziesz mogła też oddać się upiększającym i relaksującym zabiegom pielęgnacyjnym. Poczujesz się piękna, wypoczęta i odstresowana, a potem to już na luzie do ślubu. W gabinecie kosmetycznym możesz skorzystać z:

 • zaawansowanej kosmetyki twarzy,
 • depilacji laserowej,
 • terapii przeciwtrądzikowej,
 • terapii odmładzającej,
 • terapii na przebarwienia,
 • manicure, pedicure,
 • refleksologii stóp.
Licencja: Creative Commons