Pięknie, rozjaśnione włosy (czy to ombre czy sombre) od kilku lat wiodą prym. Takie koloryzacje wybierają największe gwiazdy, celebrytki, ikony mody i wszystkie dziewczyny, które chcą rozświetlić twarz, dodać jej blasku i uzyskać w łatwy sposób efekt odmłodzenia.

Data dodania: 2017-03-21

Wyświetleń: 1765

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Włosy sombre a ombre – poznaj efekt

Świadome kobiety odchodzą od jednolitych kolorów i płaskich odcieni, bo one postarzają. Fundują sobie rozświetlony, naturalny efekt w postaci sombre lub ombre. Który dla Ciebie? Sprawdź.

Włosy OMBRE „californian look”

Włosy ombre są rozjaśnione od połowy długości. Kolor u nasady jest ciemniejszy, a na końcach jaśniejszy. Efekt rzuca się w oczy, jest bardzo wyrazisty. W takiej stylizacji często brązy są łączone z jasnym blondem.

Dla kogo efekt ombre?
 

Zdecydowanie dla odważnych, pewnych siebie kobiet, które lubią zwracać na siebie uwagę. Uwielbiają wyrazisty look. Ombre jest szczególnie polecane brunetkom, ponieważ ich naturalny kolor tworzy mocny kontrast z jaśniejszym odcieniem. Ombre najlepiej sprawdza się w przypadku długich, ciemnych (rozjaśnione końcówki są wtedy bardzo wyraziste, niezależnie od tonów, jakie zastosowano) i lekko pofalowanych włosów. Koloryzację ombre nie polecamy kobietom, które mają cienkie i bardzo delikatne włosy.

Wady efektu ombre

Włosy ombre, ze względu na mocny kontrast, mogą wydawać się nieco płaskie, a końcówki nienaturalnie sztuczne. Przed koloryzacją warto poddać się dobremu cieniowaniu – taki zabieg doda fryzurze naturalności i objętości, zapobiegając niekorzystnemu efektowni tzw. płaskich włosów.

Zalety efektu ombre

Nie musisz martwić się ciągłym odnawianiem koloru, jak w przypadku zwykłej koloryzacji. To świetny sposób na odrosty. Idealne rozwiązanie dla kobiet, które nie mają czasu na częste wizyty w salonie fryzjerskim. Ombre można z powodzeniem łączyć z balejażem – zastosowany na górnej części włosów zrównoważy nieco efekt, a kosmyki będą wyglądać jak muśnięte słońcem.

Włosy SOMBRE „natural look”

Włosy sombre są rozjaśnione pasemkami od nasady. Jaśniejszy kolor nie jest nakładany równomiernie (mogą to być pasemka tylko wokół twarzy). Efekt jest bardzo naturalny, przejścia kolorystyczne są niezwykle subtelne. Granica pomiędzy kolorami jest bliżej odrostu. Efekt sombre to delikatniejsza wersja ombre. Sama nasada włosów pozostaje nienaruszona (jeśli chodzi o kolor), dopiero kilka centymetrów poniżej można rozpocząć nakładanie refleksów (ale tylko po zewnętrznej stronie włosów, wewnętrzna powinna zostać ciemniejsza).

Dla kogo efekt sombre?

Dla subtelnych, delikatnych kobiet, które lubią naturalność i delikatność. Obawiają się mocnych kontrastów. Sombre można zastosować na niemal każdym kolorze włosów. Delikatne refleksy nakładane poniżej nasady dodają włosom objętości – stąd ten zabieg polecany jest m.in. kobietom z cienkimi, mało puszystymi włosami. Koloryzacja sombre sprawdza się na niemal wszystkich typach włosów o dowolnej długości.

Sombre to doskonała propozycja na lato (łagodne pasemka, wyglądające jak rozświetlone słońcem). Nie trzeba je poprawiać co 6 tygodni, dlatego sprawdzają się na dalekie podróże, kiedy nie masz dostępu do swojego fryzjera.
 

Zalety koloryzacji sombre

Efekt sombre rozjaśnia twarz, dzięki temu wyglądasz młodo i promiennie. Poza tym odrosty nie są tak widoczne – rzadziej odwiedzasz fryzjera i dzięki temu dbasz o kondycję włosów (zbyt częsta koloryzacja nie służy Twoim włosom).

Sombre:

  • modeluje twarz,

  • modeluje fryzurę,

  • daje naturalny efekt (subtelne przejście odcienia jaśniejszego do ciemniejszego, mniej intensywny kontrast).

Jak pielęgnować rozjaśnione włosy

Rozjaśnione włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, która sprowadza się do:

  • ograniczenia mycia włosów do 3 razy w tygodniu,

  • stosowania w międzyczasie suchego szamponu, który dodaje objętości i podkreśla zarys fryzury,

  • rezygnacji z szamponów z siarczanami i silikonami,

  • stosowania raz w tygodniu dobrej maski nawilżającej,

  • stosowania olejku arganowego.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena