W tym miejscu nie będziemy jednakże skupiać się tyle na samym magnezie, co raczej właśnie na owych witaminach z grupy B. Tutaj na pewno nie możemy mówić tylko i wyłącznie o jednej witaminie, ale o wielu jej odmianach. Z jakimi zatem witaminami z grupy B możemy mieć do czynienia?
Witaminy B
Pierwszą z nich jest witamina B1 zwana także tiaminą. Wpływa ona na nasz intelekt, na pracę naszego układu nerwowego, naszych mięśni, jak również wpływa na zjawisko skurczów mięśniowych. Kolejną będzie witamina B2. Inaczej zwana jest ona ryboflawiną i ma znaczenie dla walki z migreną jak i ze stresem. Przejdźmy dalej. Witamina B3, czyli niacyna. Ta witamina bierze udział w procesach przemian energetycznych, detoksykacji organizmu, wpływa pozytywnie na nasze emocje. Kolejną z witamin z grupy B jest kwas pantotenowy, czyli witamina B5. Ten składnik zapobiega stanom przemęczeniowym, wpływa na koncentrację, na intelekt, jak również na poprawę pamięci. Przyszła pora na witaminę B6, czyli tę, z którą najczęściej kojarzony jest magnez. Ta witamina wpływa pozytywnie na zapobieganie skurczom mięśniowym, wpływa na pracę serca, na układ nerwowy, a także może znacząco poprawić nasz nastrój, nasze ogólne samopoczucie. To jeszcze nie wszystko.
Istotne funkcje dla organizmu
Dalej mamy witaminę B7, czyli biotynę. Wpływa ona na prawidłową pracę naszej tarczycy jak i naszych nadnerczy. Warto jeszcze wspomnieć o witaminie B8 – Inozytolu, witaminie B9 – kwasie foliowym witaminie B10 – pabie, cholinie czy też o witaminie B12 zwanej kobalaminą. Wszystkie te witaminy z grupy B mają bardzo istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, każda z tych witamin powinna znaleźć się w odpowiedniej dawce w naszej diecie, a ich niedobór może mieć dla naszego zdrowia poważne konsekwencje.