Często zadajemy sobie tego typu pytanie. Czy prezent to dobry pomysł, jak otrzymało się zaproszenie na ślub? A jeżeli już chcę coś dać, to co to miałoby być? Obecnie Państwo Młodzi preferują pieniądze. Dają komfort wykorzystania ich na to, na co się chce. Jednak ładne i oryginalne prezenty na długo zostają w pamięci, dlatego warto je wręczać.

Data dodania: 2016-08-04

Wyświetleń: 1000

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mam zaproszenie na ślub. Czy prezent to dobry pomysł?

Co można dać na prezent ślubny?

 

Ręczniki

To lubiany i często kupowany prezent na ślub. Tutaj na chwilę się zatrzymam, gdyż jest kilka propozycji. Mogą to być:

  1. Ręczniki w pudełku, pakowane po trzy lub sześć elementów. Dla pary zdecydowanie lepszym pomysłem jest zestaw składający się z sześciu ręczników, po jednym rozmiarze dla każdego.

  2. Tort z ręczników, ciekawie i oryginalnie upięte ręczniki w kształcie tortu. Udekorowane w dekoracyjny sposób. Po zdjęciu ozdób ręczniki nadają się bezpośrednio do wykorzystania w łazience.

  3. Ręczniki ułożone na dekoracyjnej wiklinowej tacce albo koszu z wikliny. Fantazyjny sposób zapakowania ręczników, gdzie po rozpakowaniu kosz albo tacka z powodzeniem może być wykorzystana w łazience, jako element dekoracyjny i użytkowy.

Zestaw szlafroków i ręczników

Będzie stanowił komplet dla żony i męża po każdej kąpieli. Tutaj można zdecydować jak drogi ma to być prezent. Gdyż dobrej jakości szlafroki są w cenie, a dodatkowo w komplecie z ręcznikami stanowią już ekskluzywny prezent dla młodych.

Pościel w pudełku na prezent

Podczas zakupu proponuję się zastanowić, a jeżeli jest możliwość dopytać, jaki rozmiar kołdry będą mieć młodzi. Możliwe są 3 warianty. Zestaw dwóch kołder w rozmiarze 140x200cm. Jedna kołdra 160x200cm, coraz rzadziej stosowana przez współczesne pary. Najczęściej stosowany rozmiar 200x220cm. Warto zwrócić uwagę jaki styl ma Para Młoda, awangardowy, tradycyjny, czy np. etniczny. Wówczas łatwiej będzie wybrać kolor, wzór, czy motyw na pościeli. A producenci dają nam duże możliwości. Jest wiele pięknych modeli i rodzajów. Najbardziej rozpowszechniona jest pościel z satyny bawełnianej. Na prezent lubiana jest też piękna pościel z haftem, czy z wyższej półki pościel adamaszkowa. Wartość pościeli jest na każdą kieszeń i jest z czego wybierać.

Koce na prezent

Koce są mało rozpowszechnioną formą podarunku. Są jednak zwolennicy tego typu produktów, dlatego też wspominam o takim pomyśle. Moją propozycją jest komplet dwóch sztuk ręczników w rozmiarze ok. 160x200cm na przykład w kontrastowych kolorach. Dla niej czerwony, dla niego czarny albo popielaty i wiele innych kombinacji. Do wysokiej jakości koców zalicza się koce akrylowo-bawełniane, oraz akrylowe z górnej półki. Ciekawą propozycją mogą być naturalne koce z wełny owczej albo wełny wielbłądziej Camel, czy z kóz kaszmirskich Kashmir.

Zestaw pościeli wełnianej

To propozycja na prezent ślubny dla Państwa Młodych, dla których naturalne i ekologiczne produkty są na pierwszym miejscu. Pościel wełniana jest wyrobem szlachetnym i posiada same zalety. Komplet pościeli można skomponować samodzielnie, albo wybrać gotowy zestaw, na który składa się kołdra, poduszki i podkład.

 

Licencja: Creative Commons