Lubimy naturę, przyjemny oddech otaczającego nas świata. Materiały przyjazne dla człowieka i nieszkodliwe dla środowiska. Są odbiciem sztucznych kołder, poduszek czy pościeli. Sypialni zapchanej poliestrem i tworzywami sztucznymi.

Data dodania: 2016-06-14

Wyświetleń: 628

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Naturalna, zdrowa pościel wełniana

Dlaczego pościel wełniana? Dlaczego powrót do natury?

By się zregenerować! Nabrać sił do kolejnego dnia pełnego pracy!

Jeżeli mieszkamy w mieście, ciągle wdychamy spaliny, obracamy się w mieszkaniach przepełnionych tworzywem sztucznym. Wystarczy się rozglądnąć dywany, meble, zabawki. Każdy z tych produktów wydziela związki chemiczne w większym lub mniejszym stopniu i na nas oddziałuje. Kładziemy się do łóżka i tutaj jest to samo, kołdra poliestrowa, koc akrylowy i tak dalej. Gdy boli nas głowa, łykamy tabletkę, jesteśmy zmęczeni i też ratujemy się kolejną tabletką.

A ja napiszę coś, co wielu zaskoczy!

Mamy za sobą tysiące lat historii i doświadczenia, uczymy się na błędach, ale zapomnieliśmy, że powinniśmy czerpać z darów, jakie daje nam planeta Ziemia. Globalizm, koncerny i wielkie firmy narzucają nam, co powinniśmy lubić i co jest dla nas dobre.

Usiądźmy, zobaczmy swoje otocznie innymi oczami. Jakiej wartości są produkty, z którymi stykamy się na co dzień. Ekologia i wyroby ekologiczne są nie tylko na czasie, ale przywracają nam wiarę, że nasze dzieci będą zdrowe i radosne.

Pościel wełniana, a dokładnie wyroby z wełny owczej, kaszmirskiej i wełny wielbłądziej znane są od wieków. W każdym zakątku świata znane są wyjątkowe właściwości wełny. Kołdra i poduszka wełniana jest antyalergiczna, już sam ten fakt podnosi wyjątkowość pościeli.

Są osoby, którym przez lata mówiono, że tylko kołdra poliestrowa jest dobra na alergię.

Ja powiem tak, że się sprawdza, ale jeżeli miałabym wybór, wolę pościel wełnianą. Najbardziej ekonomiczny wybór pada na wyroby z wełny Merynosa. Odmiany luksusowe zestawów pościelowych to na pewno Kaszmir i wełna wielbłądzia Camel.

Dobre firmy i godne polecenia wyroby pościelowe posiadają znak Woolmark i certyfikaty wyrobów gotowych, jak:

  • certyfikat bezpieczny dla człowieka

  • certyfikat bezpieczny dla dziecka

  • certyfikat wyrobów medycznych

  • certyfikat wyrobów rehabilitacyjnych

     

Pościel wełniana pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Wchłania nadmiar wilgoci, ma dużą higroskopijność dzięki czemu jest antyreumatyczna. Utrzymuje stałą temperaturę ciała.

Współczesne produkty wełniane są starannie wykonane, estetycznie wykończone a przede wszystkim mają nowoczesne wzory i modne kolory. Każdy znajdzie tą jedną jedyną pościel dla siebie.

 

Licencja: Creative Commons