Producenci ręczników prześcigają się w produkcji markowych i dobrych gatunkowo ręczników. Jest mnóstwo kolorów i wzorów. Są z bordiurą, z haftem, gładkie. Ale które wybrać? Postaram się Państwu pomóc w wyborze tego najlepszego na daną okazję.

Data dodania: 2016-06-14

Wyświetleń: 623

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ręczniki, który model najlepszy?

Ręczniki możemy podzielić na kilka kategori:

  • łazienkowe
  • plażowe
  • dziecięce
  • do zakładów pracy

Ręczniki łazienkowe stanowią największą grupę i to z tych modeli mamy największy wybór. Możemy dobrać je do koloru łazienki. Są osoby które poszukują ręcznika z konkretnym wzorem albo haftem, np. w kwadraciki gdyż na płytkach taki mają wzór. I to jest możliwe!

Tą grupę możemy jeszcze podzieli na:

Ręczniki do rąk w rozmiarze 30x50cm, albo 40x60cm. Świetnie sprawdzą się przy umywalce, można je codziennie wymieniać na świeże i czyste. Są praktyczne, gdy w domu są małe dzieci, przydadzą się również do przedszkola.

Średnie ręczniki występują w rozmiarze 50x90cm, albo 50x100cm. Są najczęściej kupowane, to lubiany i wygodny rozmiar. W mieszkaniu, w którym cenny jest każdy metr, mogą zastąpić ręczniki do rąk i można ich śmiało używać po kąpieli.

Ręcznik kąpielowy to duży i wygodny rozmiar 70x140cm. Dla dzieci jest za duży i przy samodzielnej kąpieli mogą mieć trudności z wytarciem ciała. Są za to idealne dla osób wysokich. Dzięki dużej ilości materiału, ręcznik wchłonie dużo wody i nie będzie uczucia, że jest całkowicie mokry.

Kolejną grupą są nowoczesne ręczniki plażowe, ich rozmiar to około 100x180cm. Taki rozmiar sprawdzi się, gdy nie będziemy ze sobą zabierać koca na plażę. Wygodnie rozłożymy swoje ciało do słońca. Ich zaletą jest frota pętelkowa z jednej strony, a z drugiej welur( cięta pętelka). Ręcznik z okrywą runową nie zbiera piasku i łatwo go wytrzepać.

Każdego roku na rynek wypuszczana jest nowa seria modnych ręczników na plażę.

Ręczniki dziecięce są bardzo kolorowe. Ich cechą charakterystyczną są bohaterzy z kreskówek dla dzieci. Ręczniki na licencji mają jednostronny nadruk. Wykonane są podobnie jak ręczniki plażowe, posiadają welur i pętelkę. Dostępne są w trzech rozmiarach jak tradycyjne ręczniki łazienkowe.

Ręczniki pracownicze, do zakładów pracy charakteryzują się wysoką wytrzymałością na wielokrotne pranie, można do nich zaliczyć białe ręczniki hotelowe. Są praktyczne, gładkie i bez dekoracyjnego haftu.

 

Jeszcze kilka słów na co zwrócić uwagę przy zakupie ręcznika:

  • Czy jest ze 100% bawełny, bawełniany ma dobrą higroskopijność, jest przyjemny i naturalny w dotyku. Możliwe opcje to dodatek lnu max 5-10 %, albo włókna bambusowego które działa antybakteryjnie


  • Jaka jest gramatura ręcznika, idealna to 450-500 gram nitki na metr kwadratowy. Przy tej grubości jest puszysty i miękki, dobrze chłonie wodę.

  • Do czego będzie wykorzystany, do sauny, na plażę, dla dziecka, do rąk

  • Luksusowe o wysokiej jakości będą pięknym prezentem np. ślubnym. Do codziennego użytku sprawdzą się gładkie bawełniane, które na całej długości będą chłonąć wodę. Bordiura, hafty są piękne, zdobią ręczniki i łazienkę. Możemy je wykorzystać na specjalne okazje na przykład w święta.

Licencja: Creative Commons