-1 głosów
0 głosów dodatnich
1 głosów ujemnych
613 razy czytane
0 przedrukowany
Copyright - zastrzeżona Licencja

Życie w pośpiechu, pogoń za karierą, nadgodziny - tak najczęściej wygląda praca w dużych miastach, która stanowi bardzo ważny element naszego życia. Żeby jednak najpierw jakąkolwiek dostać, trzeba się odpowiednio zaprezentować.

Młodzi ludzie mają ciężki start w dorosłym, zawodowym życiu. Żeby zrobić dobre wrażenie na pracodawcy, trzeba nie tylko zdobyć dobre wykształcenie i doświadczenie, ale również  odpowiednio zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Żeby jednak taka rozmowa się odbyła, musimy wcześniej zostać na nią zaproszeni. O tym często decyduje pierwsze wrażenie, pierwszy rzut oka na CV, które – czasem niedbale napisane, bez zdjęcia – jednym słowem nie zachęca do żadnego kontaktu ani tym bardziej zatrudniania delikwenta na stanowisku jakiegokolwiek pracownika. Nie mówiąc nawet o wykonaniu do niego pierwszego telefonu. Powiedzenie „pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz” nabiera tutaj szczególnego znaczenia.

Pomijając wszystkie szczegóły związane z tworzeniem CV od podstaw, bardzo ważnym jego elementem jest… zdjęcie. Dobre zdjęcie biznesowe, wykonane najlepiej przez profesjonalnego fotografa. Wymysł dzisiejszych czasów, żeby dać zarobić fotografom? Być może. Jednak zdjęcie biznesowe to nie jest zwykłe zdjęcie legitymacyjne. Dobre zdjęcie biznesowe wywołuje odpowiednie skojarzenia, związane z pożądanymi cechami kandydata na określone stanowisko i podkreśla jego atuty. Odpowiednia mimika twarzy i postawa ciała uwiecznione na takim zdjęciu biznesowym potrafią zdziałać cuda. Oczywiście nie chodzi tutaj o przekłamanie rzeczywistości, ale zwiększenie szans na rynku pracy. Jeśli bowiem nasze CV ( zdjęciem prezentującym wycinek z rodzinnego zdjęcia z posiedzenia u babci Marysi - nawet jeśli widać na nim naszą twarz),  znajdzie się wśród innych, dopracowanych pod względem techniczno-wizualnym dokumentów przedstawiających życiorys z punktu widzenia zawodowego, możemy zostać odrzuceni na samym początku.

Czy warto zainwestować w sesję biznesową? Odpowiedź nasuwa się sama. Dobre zdjęcie biznesowe zdecydowanie może podnieść nasze szanse na rynku pracy. Zdjęcie, jakie zamieszczamy w CV, z punktu widzenia pracodawcy świadczy o stosunku kandydata do pracy. Aplikując na stanowiska, które wymagają nienagannej prezencji, lepiej w ogóle zapomnieć o zgłoszeniu bez dobrego zdjęcia. 

Licencja: Copyright - zastrzeżona