Witaminy i minerały dla sportowców są bardzo potrzebne i tenże fakt na pewno nie ulega żadnej wątpliwości, nie podlega żadnej dyskusji. My w tym miejscu musimy jednakże zapytać o to, w jakiej formie powinniśmy je przyjmować. 

Data dodania: 2016-05-19

Wyświetleń: 2829

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy witaminy są nam potrzebne?

Zasadniczo bowiem musimy w głównej mierze zadbać o to, aby nasza codzienna dieta była bogata w różne składniki odżywcze, aby była bogata w różne minerały oraz witaminy. Jeżeli natomiast mówimy o suplementach diety, to ich stosowanie nie zawsze jest takie oczywiste. 

Minerały dla lepszego samopoczucia

W głównej mierze musimy bowiem podkreślić, że kompleksy witamin i minerałów powinny być przez sportowców stosowane głównie wówczas, jeśli nasze samopoczucie, jeśli samopoczucie sportowca jest w jakimś stopniu pogorszona. Wówczas możemy co nieco się zaniepokoić i podjąć pewne działania, wykonać pewne badania poziomu poszczególnych minerałów w naszym organizmie. Oczywiście można na co dzień wzbogacać swoją dietę różnymi suplementami zawierającymi różne witaminy i minerały, aczkolwiek wiele z nich tak naprawdę wiele nam nie da jeśli nasza dieta nie będzie zbilansowana i kompletna. Z drugiej zaś strony jeśli dieta będzie prawidłowo ułożona, to nie będzie konieczności sięgania po owe suplementy diety i w tym miejscu koło się zamyka. 

Suplementy diety 

Suplementy diety zawierające witaminy i minerały mogą zatem być przez nas stosowane przede wszystkim wówczas, gdy nasz organizm wykazuje niedobór któregoś z pierwiastków, gdy nasze samopoczucie jest nieco gorsze, gdy odczuwamy pewne niepokojące symptomy. W każdej innej sytuacji ich stosowanie jest tylko i wyłącznie opcjonalne, ale na pewno nie można powiedzieć, że taka suplementacja jest czymś koniecznym. Wielu sportowców, zwłaszcza tych amatorskich, ślepo wierzy w magiczną moc suplementów diety zawierających kompleks witamin i minerałów, a tymczasem nie jest zgodne ze stanem faktycznym, nie jest to zgodne z prawdą. Te produkty być może są przekonujące w reklamach, ale w rzeczywistości to najwięcej zależy nie od tych suplementów, ale od naszej codziennej diety.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena