Wbrew pozorom organizacja ślubu i wesela to dość skomplikowany projekt. Da się go jednak znacznie uprościć. Jak to zrobić? O tym w naszym artykule.

Data dodania: 2016-04-18

Wyświetleń: 931

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Organizacja Ślubu - od czego zacząć?

W dzisiejszych czasach planowanie swojego wymarzonego wesela należy rozpocząć znacznie wcześniej niż kiedyś. Taki stan rzeczy spowodowany jest głównie bardzo długimi terminami w dobrych salach, w których można organizować imprezy okolicznościowe. Z miesiąca na miesiąc nie da się również zarezerwować fotografa czy kamerzysty.

Bardzo często spotkać można się z powiedzeniem, że w organizację wesela trzeba włożyć bardzo dużo pracy. Z jednej strony jest to prawda, z drugiej jednak nie do końca. Żyjemy przecież w erze Internetu i telefonii komórkowej. Przy wykorzystaniu tych dwóch technologii jesteśmy w stanie zorganizować prawie całe wesele nie wychodząc z domu.

Najważniejsza w całym procesie organizacji jest kolejność. Żeby ją ustanowić, trzeba zacząć od stworzenia planu. Plan to podstawa w realizacji każdego projektu. Zawsze. Wszędzie. Nie tylko w przypadku wesela. Bez posiadania dobrze przemyślanego planu, nawet nie powinno się zabierać za realizowanie jakiegokolwiek przedsięwzięcia, ponieważ będzie ono z góry skazane na porażkę. Plan powinien być rozpisany na papierze (bądź na komputerze) nie może być to tylko mapa myśli, ponieważ w tym przypadku będzie ona zbyt mało dokładna.

Do każdego punktu planu powinna być przypisana data jego realizacji z odpowiednio dużym wyprzedzeniem (chodzi o to, żeby nie doszło do sytuacji, w której ktoś zaplanuje wybór sukni ślubnej na dwa tygodnie przed weselem).

Każdy punkt powinien być szczegółowo opisany. Co, gdzie i z kim – odpowiedź na te pytania zawiera dobrze sprecyzowany element planu. Obok tych informacji należy również zamieścić numer telefonu i adres mailowy, z którą będzie realizowane dane przedsięwzięcie.

Posiadanie dobrego planu jest ważne choćby dlatego, że organizacja wesela jest złożonym, składającym się z potężnych ilości elementów procesem i łatwo coś pominąć. Warto również zaznaczyć, że przygotowania wesela trwające około roku czasu, można skrócić i zorganizować w taki sposób, że będzie wystarczyła 1-2 godziny dziennie (ta zasada nie dotyczy takich rzeczy jak np. oględziny sali czy wybór sukni ślubnej).

„Działanie bez planowania jest jak strzelanie bez celownika” – prof. zw. dr hab. Henryk Bieniok

Licencja: Creative Commons
0 Ocena