LISTA NIEZBĘDNEGO SPRZĘTU -  Karta pamięci jest to konieczny do fotografowania nośnik danych, na którym zapisujemy zdjęcia. Karty pamięci zwykle nie są dołączane do aparatu, dlatego należy się w nie zaopatrzyć samodzielnie. Przy zakupie nośników danych należy zwrócić uwagę, aby wybrać odpowiedni typ karty (SD, DF etc.).

Data dodania: 2016-03-02

Wyświetleń: 1035

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Niezbędny osprzęt do fotografowania

Dobrze też jest podzielić potrzebną pojemność na dwa nośniki - np zamiast jednej karty 8 gigowej, kupić dwie po 4 giga, co umożliwia nam jednoczesne wykonywanie zdjęć przy przegrywaniu fotografii z drugiego nośnika (np. do komputera)

 

Zasilanie

 

Do każdego aparatu dołączany jest akumulator, który warto ładować przed wyjściem w plener. Dobrze też jest zaopatrzyć się w dodatkową baterię, na wypadek wykonywania dłuższych sesji zdjęciowych. Nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą ładowarki.

 

Pasek i torba na aparat

 

Aby dłużej się cieszyć lustrzanką, trzeba ją chronić przed uszkodzeniem. Przyda się więc przystosowana do noszenia sprzętu torba fotograficzna. Producenci do każdego sprzętu dołączają pasek. Pamiętajmy o przymocowaniu go - zapobiegnie to przypadkowemu wyśliźnięciu się sprzętu z dłoni.

 

Filtra na obiektyw

 

Na przykład filtr UV założony na obiektyw uchroni jego przednią soczewkę przed porysowaniem.

 

Zestaw do czyszczenia

 

Podczas fotografowania w plenerze łatwo zabrudzić obiektyw. Warto zaopatrzyć się więc w akcesoria pozwalające wyczyścić sprzęt.

 

LISTA DODATKOWEGO SPRZĘTU

 

Statyw

 

Trójnóg pozwalający uniknąć poruszania ujęć przy fotografowaniu z długimi czasami naświetlania. Podczas robienia zdjęć pejzażowych z dłużą głębią ostrości (mały otwór przysłony) przy ISO 100 statyw okaże się niezbędny nawet w dzień. Do fotografowania w plenerze możemy nabyć lekką lecz koniecznie sztywną konstrukcję z włókna węglowego.

 

Lampa błyskowa

 

Do fotografowania we wnętrzach często przydaje się błysk lampy flesza. Wprawdzie wiele lustrzanek ma lampę błyskową wbudowaną w korpus, ale jej możliwości są ograniczone. Warto się więc zaopatrzyć w zewnętrzną lampę błyskową, która będzie miała większą moc i pozwoli zmienić kierunek błysku, co znacznie poprawi plastykę zdjęć.

 

Bank pamięci lub laptop

 

Podczas dłuższych plenerów przyda się urządzenie do kopiowania i przechowywania fotografii. Do tego celu najlepiej nadaje się bank zdjęć, który - dzięki temu, że ma wbudowany dysk oraz czytnik kart - umożliwia kopiowanie fotografii w terenie bez udziału komputera. Do archiwizowania zdjęć możemy też wykorzystać przenośny komputer (laptop) na którym też przy okazji oceniamy na większym monitorze niż w aparacie - jakość wykonywanych fotografii.

 

Kabel USB

 

Dołączony do każdego aparatu przewód umożliwiający podłączenie korpusu do banku zdjęć, komputera lub drukarki. Warto go mieć zawsze pod ręką.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena