Jak się Tobie wydaje, co jest najsłabszą stroną obecnych telefonów komórkowych? Gdyby zastanowić się, oczywistym jest fakt, iż to akumulatory są najsłabszym ogniwem współczesnych urządzeń elektronicznych. 

Data dodania: 2016-02-21

Wyświetleń: 1767

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

 Przenośne ładowarki do telefonów, do czego służą?

Te urządzenia posiadają coraz to więcej funkcji. Pociąga to za sobą konieczność częstego ładowania urządzeń. Producenci prześcigają się w dodawaniu, co rusz nowych funkcji. Fakt jest jeden, urządzenia są coraz bardziej energochłonne. Na przykład smartfony, fantastyczne urządzenia, posiadają coraz więcej możliwości. Można przez nie rozmawiać, przeglądać strony internetowe, słuchać muzyki, grać oraz robić wiele innych rzecz. Niektóre egzemplarze, przy intensywnej eksploatacji wymagają codziennego ładowania.

Przenośne ładowarki do telefonów

Nie ma problemu, gdy posiadasz ładowarkę oraz dostęp do gniazdka elektrycznego. Co się jednak dzieje, gdy masz sesje fotograficzną a Twój aparat jest już na wyczerpaniu, gdy jesteś na wycieczce rowerowej a Twoja nawigacja potrzebuje energii? Co się dzieje, gdy pilnie musisz zadzwonić a tu brak zasilania. Może już czas pomyśleć o przenośnych ładowarkach? Są tanie, są lekkie, są małe oraz są niezawodne. Przenośne ładowarki do telefonów to urządzenia zaprojektowane specjalnie dla Ciebie.

Przenośne ładowarki zbudowane są zasadniczo z akumulatorów oraz sterowników. W bankach energii (przenośnych ładowarkach do telefonów) bardzo często stosuje się ogniwa litowo-jonowe. Są to bardzo nowoczesne akumulatory dzięki nim power banki są lekkie i wydajne. Ważnym elementem omawianych urządzeń są sterowniki, to one dysponują energią. Gdy przenośne ładowarki są niewłaściwie skonstruowane, wydzielają dużo ciepła w procesie ładowania. Jeżeli Twoja przenośna ładowarka nagrzewa się znacznie ponad 40 stopni Celsjusza, oznacza to, że Twój bank energii traci sporo prądu.

Przeciętna masa przenośnych ładowarek do telefonów nie przekracza 69-160 gram. Power banki posiadają również małe gabaryty, są, więc idealnymi urządzeniami do ładowania tabletów, elektronicznych aparatów fotograficznych, mp3, mp4, mp5 i wielu innych urządzeń.

Jak rozróżnić przenośne ładowarki. Bardzo istotnym parametrem banków energii jest pojemność akumulatora. Na rynku jest wiele ciekawych urządzeń. Bardzo często spotykane są przenośne ładowarki posiadające pojemność od 2600 mAh (mili-amperogodzin) do 50 000 mAh.

Przed kupnem warto zastanowić się, do czego będziemy używać przenośnej ładowarki do telefonów. Jeżeli potrzebujecie na przykład załadować tablet lub ładować dwa telefony jednocześnie lub też bardzo eksploatuje się smartfon a co za tym idzie wymaga częstego ładowania, to warto zaopatrzyć się w większy bank energii np. 50 000 mAh.  Natomiast, jeżeli potrzebujesz tylko do sytuacji awaryjnych – tak na wszelki wypadek, (aby nie zabrakło energii) w zupełności wystarczy przenośna ładowarka o pojemności 2600 mAh.

Przenośna ładowarka

Kolejnym istotnym elementem, na jaki należy zwrócić uwagę to sposób ładowania. Można ładować na dwa sposoby.

- Można użyć gniazda USB z komputera za pomocą przewodu (USB – mini USB) można ładować przenośną ładowarkę

- Można użyć ładowarki od Twojego smartfonu. Zwróć uwagę tylko czy Twoja ładowarka do telefonu ma możliwość zmiany kabla, bo bank energii ma mini USB a Twój telefon może mieć wejście np. micro USB.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena