Zakup odpowiedniego prezentu świątecznego jest trudną sprawą – trzeba wziąć przede wszystkim swoje możliwości finansowe i gust drugiej osoby, aby podarunek jak najbardziej cieszył.

Data dodania: 2015-12-16

Wyświetleń: 576

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie zawsze się to jednak udaje, dlatego też każdy z nas choć raz w życiu dostał nietrafiony prezent świąteczny, który zaraz po ładnych, wylewnych podziękowaniach i zakończeniu uroczystości trafił w najciemniejszy i najmniej używany kąt szafy. Takim nieudanym podarunkom można jednak dać drugie życie.

Najprostszym sposobem na pozbycie się nieudanego prezentu gwiazdkowego jest jego zwrot do sklepu. Uda się to co prawda wyłącznie w sytuacji, kiedy mamy potwierdzenie zakupu, jeśli jednak są to rzeczy wartościowe darczyńcy zazwyczaj dołączają paragon do paczki. Dzięki temu zyska się pieniądze, które można spokojnie przeznaczyć na sprawienie sobie przyjemności. Niestety, rzeczy bardzo drogie, sprowadzane na specjalne zamówienie często nie podlegają zwrotowi, ale wtedy można skorzystać z kolejnej opcji.

Dla osób mających więcej czasu i chęci doskonałym rozwiązaniem będzie sprzedaż nietrafionych prezentów. Bez problemu można wystawić przedmiot na jednym z internetowych serwisów aukcyjnych i po problemie – pozostaje czekać na kupca.

Kolejnym z rozwiązań na nietrafiony prezent jest jego wymiana w sklepie, szczególnie, jeśli niepasujący jest jedynie rozmiar czy kolor. A nawet jeśli nie – można w danej kwocie znaleźć rzecz, która będzie znacznie bardziej satysfakcjonująca.

Niechciany prezent można również przekazać organizacjom charytatywnym – być możne ktoś inny potrzebuje właśnie tej rzeczy, która Tobie będzie jedynie zawadzała? Ubrania, koce czy pościel śmiało można wrzucić do specjalnych kontenerów, na pewno trafią do osób potrzebujących. Inne rzeczy można przekazać specjalnym organizacjom, które znajdą dla nich zastosowanie, na przykład wystawienie na aukcji charytatywnej.

Innym, dość ryzykownym rozwiązaniem, może być również podarowanie nietrafionego upominku innej osobie. Nie jest to jednak wskazane przy podarunkach, które już odleżały swoje w szafie – zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że nie zapamiętało się, od kogo prezent pochodzi, a wręczenie go tej samej osobie, która nam go dała byłoby wysoce kłopotliwe i nieeleganckie.

Ostatnim sposobem jest również – polubienie prezentu! Być może jednak znajdzie swoje miejsce w domu, gdzie będzie doskonale się prezentował?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena