Większość z nas, niektórych dopiero po zakończeniu edukacji, innych jeszcze w jej trakcie, czeka pewna lektura. Ogłoszenia o pracę. Zaczynamy je przeglądać czasami jeszcze jako uczniowie czy studenci przed wakacjami, a na ostatnich latach studiów ich lektura jest już standardowym elementem przygotowań do w pełni dorosłego życia. 

Data dodania: 2015-11-18

Wyświetleń: 1078

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Firma działająca w branży handlowej  poszukuje pracowników, międzynarodowy lider z sektora FMCG poszukuje regionalnego kierownika sprzedaży, polski oddział międzynarodowego potentata technologicznego poszukuje programistów, firma produkcyjna poszukuje inżynierów procesu… Ogłoszenia o pracę. Zetknął się z nimi chyba każdy, czy to szukając pierwszej pracy, czy też usiłując znaleźć pracodawcę oferującego lepsze warunki finansowe, dodatkowe bonusy czy dającego szansę na rozwój zawodowy czy osobisty.

Gdzie szukamy ogłoszeń?

To, gdzie szukamy ogłoszeń o pracę, zależy głównie od rodzaju pracy a także wykształcenia poszukujących. Ogłoszenia o pracę dotyczące prostych, a więc i niskopłatnych zajęć najczęściej pojawiają na różnych tablicach lub słupach ogłoszeniowych, czy w innych ogólnodostępnych miejscach. Dość często niestety są to oferty pracy na czarno lub na podstawie umów śmieciowych.

Rzetelne ogłoszenia o prace można znacznie częściej znaleźć w prasie, i to zarówno tej lokalnej, jak i w dodatkach do dużych, ogólnokrajowych dzienników poświęconych rynkowi pracy.

W poszukiwaniu posady mogą pomóc również specjalistyczne rekrutacyjne portale internetowe, zarówno te ogólne, jak i dedykowane poszczególnym branżom – jak na przykład IT, handlowi czy bankowości i finansom. Publikowane w rekrutacyjnych serwisach internetowych ogłoszenia o pracę  umożliwiają zautomatyzowane aplikowanie na dane stanowisko, pozwalają także pracodawcom na wyszukiwanie potencjalnych pracowników o określonych kwalifikacjach.

Oprócz specjalizowanych serwisów internetowych, wartym odwiedzenia źródłem ogłoszeń o pracę są również firmowe witryny internetowe. Wiele firm we własnych serwisach publikuje informacje o wakatach i poszukiwanych pracownikach.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena