Akupunktura metodą równowagi jest sprawdzoną, prostą i niezwykle skuteczną metodą leczenia stosowaną na całym świecie. Znanym jej propagatorem jest Dr Tan, specjalista tradycyjnej medycyny chińskiej mieszkający i nauczający w Stanach Zjednoczonych.

Data dodania: 2015-11-05

Wyświetleń: 2368

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Akupunktura metodą równowagi - natychmiastowe usuwanie bólu

Akupunktura będąca integralną częścią tradycyjnej medycyny chińskiej składa się z pięciu systemów opartych na teorii meridianów (kanałów energetycznych). Te pięć systemów wywodzi się z klasycznej akupunktury, używanej przez tysiące lat w Chinach. Według starożytnych chińskich źródeł wyniki stosowania akupunktury powinny być widoczne od razu, tak jak "cień, który pojawia się, gdyb postawisz słup na słońcu". Stosowanie metody równoważenia w akupunkturze przynosi dokładnie takie rezultaty. Pacjenci leczeni tą metodą są zwykle zszokowani tym jak szybko i prosto terapeuta medycyny chińskiej może usunąć ból i inne dolegliwości, z którymi konwencjonalna medycyna nie radzi sobie w ogóle albo w sposób niosący ze sobą uciążliwe efekty uboczne.

Akupunktura metodą równowagi jest rewolucyjnym sposobem uśmierzania bólu, leczenia bólu przewlekłego, a także wielu chorób wewnętrznych, w tym dolegliwości żołądkowych i trawiennych, chorób o podłożach neurologicznych i związanych z układem oddechowym. Akupunkturzyści stosujący w swojej praktyce Akupunkturę Metodą Równowagi mogą pochwalić się efektywnością na poziomie 85%. Jest to bardzo duża skuteczność nawet jak na standardy chińskie. Dodatkową korzycią dla pacjenta jest większy komfort gdyż w tej metodzie stosuje się znacznie mniej igieł niż w klasycznej akupunkturze.

Tradycyjna Medycyna Chińska i akupunktura

Tradycyjna medycyna chińska zawiera w sobie bardzo wiele sposobów leczenia, które na przestrzeni tysięcy lat były doskonalone i przekazywane z pokolenia na pokolenie. W ten sposób narodziła się właśnie akupunktura metodą równowagi. Podstawową koncepcją, na której opiera się ta szkoła jest system luster i obrazów. Część ciała, w którą wbija się igły działa jak lustrzane odbicie bolącego lub dysfunkcyjnego organu lub obszaru. Dlatego na przykład przy leczeniu bólu kolana akupunkturę stosuje się w okolicy łokcia itd. Cały system medycyny chińskiej opiera się na filozofii równowagi, której zachowanie jest podstawą zdrowia. Brak równowagi objawiający się bólem jest związany zwykle z blokadą przepływu energii. Akupunktura czy może raczej wbita igła działa tutaj jak włącznik światła, który choć oddalony od żarówki kiedy zostaje włączony przywraca dopływ prądu i pojawia się światło oraz swobodnie płynie prąd. Dla przykładu w akupunkturze często się łagodzi i usuwa ból w plecach przez nakłucie ręki.

Leczenie bólu i nie tylko

Leczenie bólu i jego natychmiastowe uśmierzanie choć samo w sobie na pewno bardzo pożądane jest tylko wstępem do ogromnych możliwości jakie niesie ze sobą stosowanie akupunktury i szeroko pojętej medycyny chińskiej. Akupunktura metodą równowagi stosowana regularnie, radzi sobie z chorobami przewlekłymi i wewnętrznymi, bezsennością, problemami z menstruacją i układem moczowym, jest też niezwykle skuteczna w leczeniu zapalenia stawów i artretyzmu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena