Wyciąganie portfela, by pokryć koszty drukowania na drukarkach atramentowych zdążyło prawdopodobnie zmęczyć wiele osób. Szkoda, że nie dowiedzieli się oni o istnieniu dużo tańszej metody drukowania atramentowego. Panie i panowie, oto Continuous Ink Supply System - System Stałego Zasilania Atramentem.

Data dodania: 2015-08-29

Wyświetleń: 836

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Użytkowanie drukarki atramentowej posiada z jedną, bardzo irytującą wadę – wymiana kartridży zajmuje czas oraz kosztuje niesamowicie dużo pieniędzy. Czasami taniej wynosi zakup nowej drukarki niż odpowiednich kartridży. Kiedy w 1994 roku wprowadzenie systemu CISS w ofercie sprzętu biurowego NovaJet, zmieniło podejście do użytkowania drukarek atramentowych.

„W tym szaleństwie jest metoda”

System działa w bardzo nieskomplikowany sposób. Przy drukarce atramentowej stoją pojemniki z tuszem, który podaje do kartridży wielokonałowy, silikonowy przewód. W zależności od ilości kartridży możliwych do umieszczenia w drukarce, dołącza się odpowiednią ilość pojemników.

Cały układ posiada hermetyczne zabezpieczenie, dlatego proces przepływu atramentu odbywa się pod ciśnieniem. Umożliwia to stałe podawanie tuszu do głowicy drukującej. Wiąże się to z korzyściami.

Kwiat pachnie pięknie...

CISS posiada wiele zalet. Oszczędność stanowi najważniejszą z nich – sam atrament kosztuje dużo mniej niż kartridże. Również przez podawanie tuszu pod ciśnieniem pobiera się mniej atramentu, a sam wydruk wyróżnia się lepszą jakością, bez względu na zawartość pojemnika – w przeciwieństwie do trójkolorowych atramentowych naboi, które nie dość, że drukują coraz słabiej w miarę ubywania tuszu, to po wyczerpaniu choćby jednego koloru trzeba wymieniać cały nabój.

Wydajność i szybkość pracy również się zwiększa – nie trzeba martwić się wymianą kartridży, ponieważ dolewanie atramentu do pojemników może przebiegać nawet podczas drukowania, a drukarka nie zatrzyma się z powodu braku atramentu. Czyszczenie głowicy drukującej także należy do przeszłości, bowiem nie zatyka się ona pęcherzykami powietrza i źle przez to podawanym tuszem. Dzięki temu wzrasta także żywotność sprzętu.

Montaż może wydawać się niesamowicie skomplikowany, jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej – zainstalowanie CISS w drukarce może przeprowadzić każdy użytkownik, a wymiana atramentu również nie sprawia trudności.

...ale nie ma róży bez kolców

Drukarki z CISS nie należą do sprzętu posiadającego wyłącznie zalety. Największą wadę stanowi możliwość zalania drukarki tuszem. Dlatego jakiekolwiek poruszenia drukarki mogą wiązać się z przykrymi konsekwencjami. Kiedy jednak trzeba zmienić lokalizację sprzętu, należy pamiętać o zakorkowaniu pojemników. W przeciwnym wypadku nie tylko drukarka zostanie zalana, ale także biurko i, na przykład, ważne dokumenty.

Wadą pozostaje także zajmowane miejsce, a system CISS wymaga wolnej przestrzeni przy drukarce na pojemniki z tuszem. Warto przemyśleć miejsce, w którym sprzęt powinien stać, ponieważ idealnie wyglądający stolik po montażu CISS przestaje wyglądać idealnie.

Użytkowanie drukarki atramentowej z systemem CISS z pewnością przyniesie korzyści każdemu, kto potrzebuje drukarki do codziennej pracy. Wygoda oraz oszczędność czasu i pieniędzy stanowią główne zalety użytkowania tego systemu, dlatego każdy, kogo irytuje ciągłe wydawanie pieniędzy na opróżniające się szybko kartridże, zdecydowanie powinien zdecydować się na montaż CISS.

Licencja: Creative Commons