Któż z nas nie zna tego wielominutowego przekomarzania się o wybór idealnego filmu na wieczór przy chipsach? Chyba każdy to przechodził. Ale czy to było konieczne?

Wspólne oglądanie filmów wieczorem to wśród par jedna z częstszych form spędzania wspólnie czasu. I wszystko byłoby w porządku, gdyby partnerzy mieli ten sam ulubiony gatunek filmowy. Niestety niejednokrotnie zdarza się, że jedna osoba ze związku musi ulec lub też poszukują kompromisu.

Niepotrzebnie. Internet ma olbrzymie zasoby przeróżnych filmów. Może przebierać w najrozmaitszych gatunkach filmowych i wybrać coś, co usatysfakcjonuje oboje. Skoro oglądanie filmu ma być przyjemnością, to szkoda byłoby, aby któreś się męczyło, bo nie na tym polega przyjemność.

Nie jest dziwne, że mężczyźni nie lubią komedii romantycznych, w których lubują się kobiety, więc nie zmuszajmy ich do oglądania tego. Niektórzy mężczyźni kochają piłkę nożną, czego ich kobiety nie rozumieją, więc sytuacja jest bardzo podobna. Panie z kolei męczą się najczęściej na filmach akcji, w których dominują strzelaniny, ale nie jest to regułą. W takim wypadku można wybrać film psychologiczny, dramat, może jakiś horror? Niejeden mężczyzna byłby uradowany, gdyby w trakcie oglądania horroru przestraszona kobieta wtuliła się w jego ramiona.

Można też zagrać w grę, której stawką będzie właśnie wybór filmu. Wówczas nikt nie będzie miał do nikogo pretensji, ponieważ to los zdecydował za nich.

Gdy już mamy wybrany film, to nie zapominajmy o przekąskach. Szkoda byłoby przerywać oglądanie, żeby pójść do kuchni i przygotowywać posiłek, bo jedzenie podczas filmu jest nieuniknione. Mogą to być zwykłe kanapki, chipsy, ewentualnie zamówienie pizzy. Do tego jakieś smaczne wino i można rozpoczynać seans.

Bardziej problematyczne jest oglądanie filmu w większym gronie znajomych, bo wtedy trzeba przekonać do swojej propozycji kilka osób i możemy zostać przegłosowani. Dlatego najbezpieczniej jest chodzić do kina - tam filmy są narzucone i wybór mocno ograniczony. Wtedy ryzyko kłótni jest wyeliminowane niemal do zera.

Licencja: Creative Commons