Wiele osób narzeka na małe łazienki, zupełnie niepotrzebnie. Małe łazienki maja niesamowity potencjał, o ile chcemy zainwestować w to także swój czas.

Data dodania: 2015-08-12

Wyświetleń: 981

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Mała łazienka wydaje nam się niemożliwa do urządzenia w sposób funkcjonalny. Zwłaszcza, gdy w mieszkaniu mieszka kilka osób. Lecz przy dobrym zagospodarowaniu przestrzeni mała łazienka może mieć duże możliwości.

Musimy zdać sobie, że w małej łazience nie da się zamieścić wszystkich akcesoriów, dlatego musimy wybrać, co jest konieczne, a co zbędne. Czy bidet można odpuścić, czy umieszczanie kolejnej szafki ma sens, czy potrzebny jest kosz na bieliznę. Te rzeczy wydawałyby się niektórym obowiązkowe do komfortowego użytkowania łazienki, jednak da się bez nich obejść i mimo wszystko mieć wysoki standard mieszkania. W dobrych sklepach znajdziemy szereg koniecznych elementów wyposażenia każdej łazienki, również tych idealnych do niewielkich pomieszczeń.

Kolejną kwestią jest optyczne powiększenie łazienki. Czarne kafelki nie będą sprzyjały ciasnym wnętrzom. Im jaśniej, tym lepiej. Najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby postawienie tylko na biel. To jedyny kolor, który zawsze daje wrażenie głębi. Pamiętajmy, że lustro również daje złudzenie większej przestrzeni i powinniśmy się skupić na jego odpowiednim doborze. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z kabiny i wanny na rzecz brodzika z zasłonką, która dodaje nam odrobinę miejsca. Rozsądnym jest wykorzystanie wszelkiego rodzaju wnęk na umieszczenie tam kosmetyków i innych bibelotów, aby nie było potrzeby wstawiania do łazienki kolejnego mebla. I pamiętajmy o prawidłowym oświetleniu - najkorzystniejsze będzie oświetlenie górne i oświetlenie lustra. Również drzwi mogą dać nam więcej miejsca, gdy zakupimy drzwi przesuwne. Nie jest to zbyt popularne rozwiązanie, ale jak najbardziej możliwe i nie będzie naruszało niczyjej prywatności.

Mała łazienka może być i funkcjonalna, i ładna. Trzeba tylko ruszyć głową i zaufać specjalistom, którzy prowadzą specjalistyczne portale o urządzaniu wnętrz. I warto pamiętać, że pośpiech nie popłaca, dobry plan to gwarancja sukcesu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena