Martwisz się wypadaniem włosów? Boisz się, że na coś chorujesz? Przyczyn możne być naprawdę wiele. Sprawdź jakie, bo być może sposób na uratowanie ich jest bardzo prosty!

Data dodania: 2015-08-12

Wyświetleń: 1051

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wypadanie włosów dotyczy bardzo wielu osób, nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Spędza to niektórym nawet sen z powiek, bo włosy wypadają garściami do tego stopnia, że mamy na głowie widoczną łysinę. Oprócz nieestetycznego wyglądu martwimy się, że przyczyną może być jakaś poważna choroba.

A przyczyn tak naprawdę może być wiele. Jedną z nich mogą być zmiany hormonalne i przyjmowanie niewłaściwych leków. Kobietom włosy mogą też wypadać w czasie ciąży, właśnie z powodu wspomnianych wcześniej zmian hormonalnych. Są też powody błahe, jak np. niewłaściwe uczesanie. Jeżeli ciągle spinamy włosy wsuwkami, to mimowolnie je wyrywamy z głowy przy ich wyciąganiu, stąd olbrzymia ilość włosów w garści lub na podłodze. To tamo tyczy się różnego rodzaju stylizowania włosów, np. tapirowania. Gdy robimy to często, to włosy będą niestety wypadać. Suszenie i prostowanie włosów również nie pomaga. Gorąca temperatura bardzo niekorzystnie na nie wpływa i robimy sobie tym naprawdę dużą krzywdę. Sporadyczne używanie nie jest aż tak szkodliwe, lecz prostowanie włosów codziennie, może mieć bardzo przykre konsekwencje.

Kolejnym powodem jest zła dieta. Ludzie na wieść o tym, że należy się zdrowo odżywiać, wybuchają śmiechem, mówiąc że są to utarte slogany z telewizji. A to sama prawda. Niezdrowe jedzenie ma negatywny wpływ na cały nasz organizm i nasze samopoczucie. To samo tyczy się używek. Podobnie bywa ze stresem. Niektórzy nie chcą uwierzyć, że stresujący tryb życia może zniszczyć nam zdrowie, a nie tylko humor z rana.

Włosy wypadają też przez częste farbowanie lub używanie niewłaściwych kosmetyków. Żeby poprawić stan naszych włosów, trzeba użyć kosmetyków z najwyższej półki. Warto wydać parę złotych, aby móc wrócić do pięknego wyglądu i zapomnieć o tym, że kiedyś włosy nam wypadały. Jest to długi i żmudny proces, ale chyba lepiej się poświęcić, niż całkowicie wyłysieć.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena