Pojęcie luksusu nierozerwalnie wiąże się z elitarnością, wyjątkowością, dostępnością tylko dla wybranych. Oczywiście każdy może definiować luksus w swój własny sposób, ale na pewno możemy rozróżnić jego dwie odmiany – materialną i niematerialną. 

Data dodania: 2015-07-31

Wyświetleń: 724

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Luksus materialny z pewnością łatwiej opisać, ponieważ będą tu należały wszelkie luksusowe dobra – apartamenty, wille, samochody, zegarki, ubrania itp. O luksusie niematerialnym często z kolei mówimy w kontekście emocji, poczucia bezpieczeństwa itp.

Wysoka cena dóbr luksusowych nie odstrasza potencjalnych nabywców, uważających, że pewne inwestycje nadają kupującemu prestiżu. Z pewnością można tak powiedzieć o luksusowych domach i apartamentach w największych polskich miastach, takich jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław itd.

Zakup apartamentu na rynku pierwotnym to z pewnością inwestycja na lata. Nawet jeśli nabywca nie zamierza w niej mieszkać, to z pewnością może go wynajmować na doskonałych warunkach.  Czego możemy oczekiwać po luksusowym apartamencie?

Przestrzeń to chyba najważniejsze słowo-klucz do miejsca, jakim jest apartament. To na pewno powinna być cecha wyróżniająca. Przyzwyczajeni do niedużych mieszkań, w których ledwo mieścimy swój cały dobytek, przeważnie nie możemy sobie pozwolić na duży komfort przestrzeni. W apartamencie z pewnością nie będzie z tym problemu, deweloperzy i architekci dbają o to, by dany lokal miał przestrzeń, którą można się cieszyć i przydzielać jej wiele różnorodnych funkcji. Najważniejsza w dzisiejszym świecie jest  możliwość relaksu, wyciszenia, odprężenia po ciężkim i stresującym dniu. Luksusowy apartament to swego rodzaju oaza, w której możemy się zaszyć i zapomnieć o świecie. Duże, otwarte przestrzenie, tarasy, balkony, pokoje-garderoby to rozwiązania architektoniczne, które doskonale odpowiadają na potrzeby wymagających w tym zakresie klientów.

Lokalizacja. To zdecydowanie drugi w kolejności ważności czynnik (niektórzy nawet uznają go za najważniejszy), decydujący o ekskluzywności danego apartamentu. W każdym dużym mieście – czy będzie to Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Wrocław, znajdują się dzielnice czy rejony, uznawane przez wszystkich za prestiżowe. Co o tym decyduje? Wiele czynników – może to być na przykład bliskość terenów zielonych, jakiejś ogólnodostępnej atrakcji, czy zabytkowego centrum miasta. Jedno jest pewne – ceny apartamentów w takich miejscach pną się do góry, często przewyższając ceny domów.

Wysoki standard wykończenia – to niezbędny element każdego luksusowego apartamentu. Wyszukane płytki, posadzki, egzotyczne drewno, naturalny kamień, panoramiczne okna to tylko niektóre z rozwiązań, które wpływają na cenę oraz jakość apartamentu.  

Luksus to pochodzące z łaciny słowo kojarzone głównie z przepychem, nadmiarem; niektórzy mogą uznać nowoczesne apartamenty za zbytek, jednak dopóki jest na nie popyt, będą powstawały nowe ekskluzywne inwestycje. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena