W tym artykule chcielibyśmy Pańśtwu odpowiedzieć nie tylko na tytułowe pytanie, ale także na mnogość czynników oraz rodzaje usterek od, których koszt naprawy skrzyni biegów zależy. Pomimo technicznej tematyki omawianego zagadnienia staramy się udzielić Państwu prostej i zrozumiałej odpowiedzi. Zapraszamy do lektury!

Data dodania: 2015-08-24

Wyświetleń: 1468

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ile kosztuje naprawa automatycznych skrzyń biegów w pojazdach różnego typu?

Od czego zależy koszt naprawy automatycznej skrzyni biegów?

Koszt naprawy automatycznych skrzyń biegów jest zależny od rożnych czynników, a przede wszystkim od:

  • stopnia uszkodzenia
  • rodzaju sprzętu
  • rodzaju pojazdu
  • czasu naprawy
  • wykorzystanych narzędzi

Jakie są przykładowe koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów?

Wielu kierowców, szczególnie od niedawna posiadających samochód ze skrzynią automatyczną lub też zastanawiających się nad kupnem takiego, z pewnością interesuje się, czy opłaca się inwestować w takie rozwiązanie. Nie bez znaczenia są przecież koszty eksploatacji i reperacji zwłaszcza, że naprawa automatycznych skrzyń biegów nie należy przecież do najtańszych.

Koszty naprawy automatycznej skrzyni biegów przedstawiają się w granicach:

  • w samochodach osobowych: 1100 zł do kilkunastu tysięcy zł
  • w samochodach ciężarowych, w autobusach, maszynach budowlanych lub gospodarczych koszty te są znacznie większe ze względu na specjalne przeznaczenie tych pojazdów

Koszt wymiany automatycznej skrzyni biegów

Rozważając naprawę automatycznej skrzyni biegów zapewne pojawia się pytanie, czy nie lepiej byłoby wymienić skrzynię na nową. Warto wiec wiedzieć, że koszt nowej skrzyni stanowić może nawet 1/3 ceny samochodu!

Wnioski końcowe

Po przeanalizowaniu kosztorysów wymiany lub naprawy automatycznej skrzyni biegów widać, że lepiej starać się unikać awarii, na ile to oczywiście możliwe. Na część aspektów mamy wpływ my sami! Warto pamiętać o tym, by sprawdzać wszelkie symptomy, które nas niepokoją. Systematyczne przeglądy pozwalają na wykrycie niektórych problemów jeszcze przed wystąpieniem usterki dlatego zachęcamy do takich rozwiązań. Robiąc przeglądy okresowe, nawet pomiędzy wyznaczonymi terminami przeglądu, mogą Państwo uniknąć wielu kosztownych awarii już podczas kontroli. W każdej chwili można zgłosić się do nas i poprosić o przeprowadzenie przeglądu, zwłaszcza, jeżeli coś nas niepokoi w związku z użytkowaniem automatycznych skrzyń biegów. Przeglądy z pewnością opłacają się bardziej, niż konieczność kosztownej naprawy lub całkowitej wymiany skrzyni biegów!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena