Drewno od wieków harmonizuje ze światem człowieka. Natura drewna sprzyja alergikom, dobrze wpływa na nasze samopoczucie i klimat w pomieszczeniach. Naturalne cechy drewna ułatwiają też samą budowę, drewno jest bowiem łatwo obrabialnym materiałem, nie tylko szybsza jest więc sama produkcja, ale także montaż.

Data dodania: 2015-07-29

Wyświetleń: 1201

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Drewno klejone – stworzone z natury.

Niezależnie czego by człowiek nie wymyślił, jakich rozwiązań by nie zaproponował, drewno zawsze będzie jednym z lepszych i częściej wybieranych materiałów budowlanych. Popularność drewna tkwi w jego naturalnych walorach, które już we wstępnej fazie obróbki, pozwalają w łatwy i szybki sposób wytworzyć gotowe elementy konstrukcyjne. Łatwiejsze jest również montowanie gotowych konstrukcji z drewna, które w doskonały sposób łączy się też z innymi materiałami budowlanymi. To dlatego wiele budynków powstaje z połączenia stali, żelbetonu i właśnie drewna.

Wykorzystanie drewna klejonego pozwala też w dużej mierze uniknąć wszelkich błędów i pomyłek konstrukcyjnych. Drewno bowiem można dowolnie kształtować, formować, jak i docinać już na placu budowy. W trakcie montażu łatwo i szybko można nanieść wszelkie niezbędne poprawki, co przy tradycyjnym żelbetonie czy stali nie jest już takie proste. Ekspresowy i zarazem prosty montaż gotowych elementów w konstrukcji drewnianej to jednak nie jedyne i też nie najważniejsze zalety drewna klejonego. Co jest cenne dla mieszkańców i osób przebywających w pomieszczeniach, to właściwe samopoczucie, które przy powierzchniach drewnianych jest bardzo pozytywne i korzystne. Dzięki bowiem porowatości i niskiej przewodności cieplnej drewno utrzymuje temperaturę niemal taką samą jak ta, w pomieszczeniu. Drewno wytwarza też odpowiedni mikroklimat, tak bardzo ceniony i pożądany przez alergików i osoby mające problemy z oddychaniem.

Ciekawy jest też sam design drzewa, który w wyszukany, często finezyjny sposób łączy się zresztą wystroju wnętrz. Drewniane kompozycje poprawiają nasz komfort psychiczny, jasne odcienie drewna klejonego poprawiają koloryt pomieszczeń i zapewniają odpowiednią taflę światła. Z drewnem stworzymy więc elegancki design ze zdrowym i naturalnym mikroklimatem. Można więc rzec, że z natury drewna człowiek czerpie wszystko, co dla niego jest najlepsze i właściwe.

 

W drewnie klejonym natura wsparta jest cechami wytrzymałości i trwałości.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Licencja: Creative Commons
0 Ocena