0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
612 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Na przełomie XVI i XVII wieku wieś w literaturze oraz sztuce była bardzo idealizowana. Przedstawiana wręcz jako arkadia, w której zamieszkaniu każdy marzył. Każdy z nas chociażby w szkole natknął się na utwory Jana Kochanowskiego o tej tematyce. Dobrze znana jest na przykład fraszka „Na dom w Czarnolesie”.

Tak jak w tym czasie dążono do idealizowania wsi tak teraz zauważa się również chęć powrotu do natury i przeprowadzenie się na wieś. Wieś może być także dobrym argumentem do…zbudowania związku. Chcąc uciec od zgiełku miasta niektórzy szukają swojej bratniej duszy właśnie gdzieś na terenach oddalonych od tłocznych ulic.

Dlatego też w Internecie można znaleźć takie ogłoszenia jak: szukam chłopaka rolnika. Napotkamy się również na portal randkowy przeznaczony tylko dla rolników, na którym możemy znaleźć informacje, że większość Polaków jednak chciałoby mieszkać na wsi.

Portal randkowy dla rolników to nie wszystko, pojawił się program, dzięki któremu mężczyźni pełniący właśnie taki zawód mogą poznać być może i przyszłą żonę. Kandydatki, które zgłaszają się do uczestnictwa w programie przyjeżdżają na wieś i spędzają tam trochę czasu. W ramach poznania się wykonują prace na gospodarstwie i sprawdzają jak wygląda zawód rolnika. Okazało się, że nie tylko mężczyźni pojawiają się w roli rolnika. Występuje także kobieta, która radzi sobie z utrzymaniem dziecka i pracą.

Jednak czy rosnące zainteresowanie wynika z tego, że wieś jest tak lubiana, czy może z tego, że po prostu dla wielu to po prostu alternatywa dla głośnego miasta.  Tak jak w XVI i XVII wieku ludzie przyjeżdżali na wieś, pragnęli małżeństwa z chłopką czy chłopem tak teraz również chcą zasmakować innego stylu życia.

Oczywiście nie każdy szuka od razu drugiej połówki, która wykonuje zawód rolnika, który jest bardzo ciężki i wymaga dużego zdyscyplinowania. Dużą popularnością cieszą się gospodarstwa agroturystyczne, które można odwiedzić w chwilach zmęczenia i oddalenia się od codziennego trybu życia. Pobyt sama na sam z naturą ma zazwyczaj zbawienny wpływ na zdenerwowanie.

Mieszkanie na wsi ma wiele zalet, które przyciągają coraz więcej osób, jednak jeśli chodzi o sam zawód rolnika- jest on męczący i nie zawsze wszystko może zależeć od człowieka. Rosnące zainteresowanie wsią, programy telewizyjne oraz portale internetowe są ciekawym zjawiskiem. Świadczą o szukaniu drugiej połówki z określonymi już wymaganiami. Jesteśmy bardziej konkretni i wiemy, co jeszcze chcemy w życiu poznać.

Licencja: Creative Commons