0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
730 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Czasy się zmieniają a wraz z nimi sposoby na znalezienie partnera czy też partnerki życiowej. Przykładowo kiedyś we Francji zamążpójście miało gwarantować włożenie do butów czterolistnej koniczyny czy też rozmarynu. Dosyć znaną rośliną był też lubczyk, od lat kojarzony z miłością.

Sława za nim ciągnęła się od starożytności. Wspominał o nim kapitularz Karol Wielki.

Stosowanie lubczyku odeszło w niepamięć, aktualnie każdy z nas czuje, że lepiej brać sprawy w swoje ręce, zamiast czekać na łut szczęścia. Z racji braku czasu jesteśmy bardziej konkretni a z wiekiem wiemy, czego oczekujemy od życia. Mimo zapracowania, każdy (choć nie zawsze się do tego przyznaje) czeka na spotkanie tej drugiej połówki, z którą mógłby dzielić wolne chwile.

Jest kilka wypróbowanych sposobów na poznanie drugiej połówki. Są sprawdzone przez wielu i rzeczywiście skutkują. W dalszym ciągu poznawanie kogoś w klubie czy pubie okazuje się skuteczne. Oczywiście to już nie są te same potańcówki, w których uczestniczyli nasi dziadkowie, jednak jest szansa, że właśnie tam znajdziemy kogoś dla nas interesującego.

Dla tych, którzy mają mniej czasu w dalszym ciągu prężnie rozwija się biznes portali randkowych, które prześcigają się pomysłach jak mogą przyciągnąć do siebie ludzi. Można spotkać się z różnymi serwisami tematycznymi, które skupiają określoną grupę ludzi, np. tylko osoby z wyższym wykształceniem, które są zajęte karierą i przez brak czasu nie miały okazji nikogo poznać. Można znaleźć również między innymi portal randkowy dla rolników. Zaraz obok stron internetowych pragnący miłości mogą skorzystać z aplikacji na telefon, które działają w podobny sposób. Cieszą się one coraz większą popularnością, między innymi poprzez łatwość nawiązania kontaktu i wszechobecność.

Dla osób, które nie przepadają za poznawaniem ludzi przez Internet pozostają również organizowane tzw. Speed dating czyli szybkie randki. W ich czasie odbywa się rozmowę z kilkoma lub kilkunastoma osobami w bardzo krótkim czasie. Liczy się pierwsze wrażenie, które może zaowocować późniejszym spotkaniem.

Jednak czy tak naprawdę ważne jest miejsce i sposób poznania? Jest wiele przypadków, w których para poznała się w niecodziennych okolicznościach, które nie wskazywałyby że można wynieść z tego miejsca chociażby odrobinę romantyzmu. Należy zdać sobie sprawę z tego, że nie zawsze liczy się miejsce tylko ta iskierka, która sprawi, że para zaczyna od razu dobrze się rozumieć albo po prostu coś ich do siebie przyciąga. Czasem niewystarczające może się okazać szukanie kogoś z takimi samymi zainteresowani chociażby na wspomnianym wcześniej rolniczym portalu randkowym. Możemy znaleźć drugą połówkę, która będzie naszym zupełnym przeciwieństwem i przy odrobinie pracy nad związkiem znajomość może okazać się być bardzo owocna.

 

Licencja: Creative Commons