Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra RPG, na której premierę 19 maja br., czekały miliony fanów w Polsce i na całym świecie. Gra autorstwa studia CD Projekt RED została oparta na motywach z książek Andrzeja Sapkowskiego i szybko stała się polskim towarem eksportowym. Gra jest dostępna na konsole PlayStation 4, Xbox One oraz komputery PC.

Data dodania: 2015-06-03

Wyświetleń: 739

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone

Bohater

Geralt z Rivii — wiedźmin, nieustraszony łowca potworów, posiadający nadludzkie umiejętności, który ma za zadanie odnaleźć dziecko z prastarej przepowiedni. Gracz wcielając się w postać Geralta niesie ze sobą światło pośród mroku, stając się nadzieją na odzyskanie spokoju i równowagi w opanowanym przez potwory i zło w świecie. W polskiej wersji językowej głosu Geraltowi użyczył Jacek Rozenek, a w angielskiej Doug Cockle.

Świat Wiedźmina

Osadzona w otwartym świecie gra to podróż po pogrążonej w chaosie i wojnie rzeczywistości, która nieuchronnie prowadzi do konfrontacji z mrocznym wrogiem — grupą upiornych jeźdźców czyli Dzikim Gonem. Świat w grze jest ogromny i niezbadany, będący do odkrycia w dowolny sposób przez gracza, a zachowany cykl dnia i nocy oraz zmienna pogoda sprawiają, że jest on bardzo realistyczny.

Wyjątkowość gry

Wiedźmin 3: Dziki Gon to niezwykły poziom detali oraz nieliniowość rozgrywki — która stawia przed graczem wiele wyzwań do rozwiązania na wiele sposobów. Gra została również wzbogacona o doskonałą oprawę dźwiękową, wspieraną przez folkowy zespół Percival Schuttenbach— ma to z pewnością wpływ na wyjątkowość oraz niezwykłą popularność gry. Poprzednie części serii: Wiedźmin z roku 2007 oraz Wiedźmin 2: Zabójcy królów (który ukazał się w roku 2011) trafiły do ponad 8 milionów graczy na całym świecie i okazały się ogromnym sukcesem. Debiutujący na japońskim rynku Wiedźmin znalazł się na pierwszym miejscu listy sprzedaży zostawiając konkurencję daleko w tyle. Gra jest przeznaczona zarówno dla początkujących graczy, którzy dopiero co rozpoczynają odkrywać tajemny świat Geralda, jak i dla jego wiernych fanów. Wiedźmin 3: Dziki Gon Jest to ponad 100 godzin rozgrywki, która przez cały czas trwania akcji trzyma w napięciu, a każdy podjęty przez gracza wybór niesie ze sobą konsekwencje, które mają wpływ na jego dalsze losy. Warto wspomnieć, że w  przedsprzedaży grę kupiło ponad 1,5 mln osób.

Licencja: Copyleft - wszelkie prawa dozwolone