Jeśli chcemy rozpocząć ćwiczenia siłowe, powinniśmy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który ułatwi wykonywanie ciężkich ćwiczeń. Przy takich ćwiczeniach niezbędna jest ławka treningowa. Wiecie, że jest kilka różnych rodzajów ławek treningowych? Warto zastanowić się nad tym, która będzie dla nas odpowiednia.

Data dodania: 2015-05-29

Wyświetleń: 655

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak wybrać ławkę treningową?

Kochasz robić brzuszki? Ta ławka będzie dla Ciebie.

   Ławeczka do brzuszków do idealne rozwiązanie do ćwiczeń w domu. Dzięki skośnej ławeczce szybciej wypracujesz mięśnie brzucha i nóg.  Jednak ta ławeczka ma jedną wadę. Zajmuje sporo miejsca i niestety nie nadaje się do wykonywania bardziej skomplikowanych ćwiczeń.

Nie lubisz ograniczeń i monotonnych ćwiczeń? To rozwiązanie będzie dla Ciebie.

   Jeżeli chcesz wytrenować wszystkie mięśnie ciała, w tym celu potrzebujesz odpowiedniej ławeczki, która umożliwi wykonywanie różnorodnych ćwiczeń. Tutaj z pewnością sprawdzi się uniwersalna ławka treningowa. Na niej możesz robić takie ćwiczenia, jakie tylko chcesz, od zwykłych brzuszków, po ćwiczenia siłowe z hantlami, czy ze sztangą. Taką ławkę treningową możesz wzbogacić różnymi akcesoriami, takimi jak modlitewniki, czy stojaki pod sztangę. Dzięki temu trening będzie urozmaicony i bardziej efektywny.

    Na co zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu ławki treningowej?

Na samym początku trzeba zwrócić uwagę na to z jakiej jakości materiałów jest wykonana ławeczka. Najlepszym materiałem jest wzmocniona stal. Ławki wykonane z takiego materiału są wytrzymałe przez co spełniają swoje funkcje przez długie lata.

Jeśli chcemy zakupić ławeczkę do ćwiczeń ze sztangą powinniśmy zwrócić uwagę na zaciski na obciążenia, powinny być solidne i wytrzymałe aby żaden ciężar się nie zsunął podczas ćwiczeń i nie stwarzał zagrożenia.

   Bardzo ważnym elementem są również certyfikaty zapewniające bezpieczeństwo. Jeśli chcemy kupić ławeczkę, zwróćmy uwagę na to czy spełnia ona europejskie normy bezpieczeństwa.

   Zanim zdecydujemy się na konkretny zakup warto porównać ceny i modele w wielu sklepach.

Licencja: Creative Commons