Osoby w podeszłym wieku wymagają często stałej, 24-godzinnej opieki medycznej lub po prostu pomocy w rehabilitacji poszpitalnej. Nie każdy jest w stanie zamontować w swoim domu odpowiednie urządzenia wspomagające rehabilitację więc pozostaje dom opieki lub inna pomoc zewnętrzna.

Seniorzy wymagają często stałej opieki medycznej. Niestety w dzisiejszych czasach wszyscy gonią za pieniądzem i często zapominamy o naszych dziadkach i babciach. W życiu bywają różne sytuacja i powinniśmy zawsze stawiać czoła problemom a także szukać najlepszych rozwiązań nie patrząc tylko na naszą wygodę - zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie naszych najbliższych.

Rehabilitacja poszpitalna

Seniorzy po zabiegach szpitalnych często wymagają dodatkowej rehabilitacji. Czasami jest to zwykły spacer czy proste ćwiczenia fizyczne, które można wykonywać w swoim domu. W bardziej skomplikowanych przypadkach rehabilitacja wygląda bardziej zawansowanie. Niezbędne są odpowiednie przyrządy oraz sprzęt do ćwiczeń dla seniora. 

Opieka specjalisty

W domach opieki nad seniorem pracują specjaliści i odpowiednio wyszkolony personel. Senior może liczyć wtedy na profesjonalną opiekę przez całą dobę. Nie wszyscy jednak są w stanie zapewnić swojej bliskiej osobie tak komfortowe warunki i czasami trzeba szukać pomocy w innym miejscu.

Świetnym rozwiązaniem jest zatrudnienie osoby, która będzie opiekowała się naszym bliskim członkiem rodziny przez kilka godzin dziennie kiedy jesteśmy poza domem. Warto również rozważyć prywatne wizyty 1-2 w tygodniu specjalisty, który będzie nadzorował opiekę nad seniorem w domowych warunkach i przedstawi nam plan działania.

Ważna jest również odpowiednia dieta. Na pewno warto podawać seniorowi wyłącznie zdrowe posiłki ale ta rada jeszcze niczego konkretnego nam nie mówi. Tutaj również należy skorzystać z porady specjalisty żywieniowego, który przygotuje dla naszej bliskiej osoby w podeszłym wieku odpowiedni plan żywieniowy. 

Relacje z bliskimi

Często zapominamy o tym, że nie liczy się wyłącznie odpowiednia opieka medyczna, rehabilitacja czy też inne aspekty utrzymania dobrej kondycji fizycznej seniora ale przede wszystkim ważna jest Jego psychika. Powinniśmy zawsze znaleźć czas dla naszej bliskiej osoby na zwykłą rozmowę przy kawie czy herbatce. Senior, jak każdy człowiek, potrzebuje zrozumienia, wsparcia i zwykłej rozmowy z drugim człowiekiem. Pamiętajmy więc, że nie tylko pomoc materialna ale również ułamek naszego wolnego czasu jest bardzo istotny dla naszej bliskiej osoby w podeszłym wieku.

Licencja: Copyright - zastrzeżona