Ostatnimi czasy bardzo modne stały się wyścigi samochodów osobowych. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż są to samochody przeznaczone na złom.

Data dodania: 2014-01-18

Wyświetleń: 1271

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wyścigi samochodów przeznaczonych na złom

Uno, Cinquecento czy stara Fiesta... to najbardziej typowe samochody, które możemy zobaczyć na wyścigach samochodów na złom. Jest to bardzo ciekawe widowisko i przyciąga coraz więcej oglądających jak i samych uczestników. Taka przygoda to doskonale spędzony czas i wielokrotnie próba wykończenia swojego starego zanim trafi na stacje demontażu pojazdów.

Uczestnikiem takiego wyścigu samochodów przeznaczonych na złom może zostać osoba pełnoletnia, posiadająca prawo jazdy kategorii B i oczywiście samochodów z przeznaczeniem złomowania. Wymagania dotyczące pojazdu są minimalne, ponieważ takie samochody z racji swojego przeznaczenia nie są już w idealnym stanie ale jeszcze działają i mogą dać mnóstwo frajdy swojemu właścicielowi zanim pożegna się z nim na zawsze.

W Warszawie już istnieje taki tor ale tego rodzaju spotkania organizuje się prawie w całej Polsce. Cieszą się one coraz większą popularnością, ponieważ na wyścigi zaczynają zjeżdżać się także różnego rodzaju media żeby opisać to widowisko lub przedstawić video - relacje. Często zdarzają się sytuacje, że auto po kilku ostrzejszych zakrętach odmawia posłuszeństwa i nie dojeżdża na metę. Jest to oczywiście jeden z uroków tego rodzaju spotkań ale i tak jest mnóstwo zabawy, radości i adrenaliny.

Wbrew pozorom samochody przeznaczone na wycieczkę do stacji demontażu pojazdów potrafią często zaskoczyć licznie zgromadzonych widzów ( jak i często samych właścicieli, którzy w normalnych warunkach nigdy tak mocno nie zagrzewali swoich aut ) prędkością i innymi osiągami. To wszystko sprawia, że jest to jeszcze bardziej ciekawe widowisko. Dla uczestników przygotowany jest specjalny tor, po którym mogą spokojnie testować swoje mechaniczne bestie i dać upust emocjom.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena