Reklama w internecie rozwija się w zaskakującym tempie. W chwili obecnej odpowiedni marketing internetowy potrafi dać więcej niż reklama telewizyjna lub radiowa. Dlaczego? Zalety reklamy internetowej przedstawiam w niniejszym artykule.

Data dodania: 2008-07-01

Wyświetleń: 2853

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest reklama? Definicja mówi, iż jest to pewna informacja połączona z komunikatem perswazyjnym, namawiającym. Jej celem jest skłonienie odbiorcy do zakupu reklamowanych towarów czy usług, popierania różnych spraw itp. Złośliwi twierdzą, że reklama to namawianie ludzi do kupowania produktów, które w ogóle nie są im potrzebne. No i pewnie jest w tym stwierdzeniu ziarnko prawdy. Obecnie reklamowane jest wszystko: samochody, sprzęt RTV czy AGD, usługi bankowe i ubezpieczenia, aż do zwykłych środków czystości jak proszek do prania czy płyn do mycia naczyń. Najpopularniejsza jest reklama telewizyjna. Jest ona jednocześnie najdroższa. Ale są też alternatywne sposoby na wypromowanie swoich wyrobów. Jednym z nich jest wykorzystanie do celów reklamowych Internetu.
Jak w takim razie działa i na czym polega reklama w Internecie, pozycjonowanie stron, czy marketing internetowy? Internet daje nieskończenie wiele możliwości zarówno prywatnym osobom, jak i przedsiębiorcom poszukującym tu odbiorców dla swojej produkcji. Jest też znacznie tańszy niż spoty telewizyjne. Reklama w Internecie, pozycjonowanie stron i szeroko rozumiany marketing internetowy to domena specjalizujących się w tym zakresie agencji reklamowych. Firma musi tylko wybrać agencję, a ta przedstawi kilka pomysłów na skuteczną reklamę. Pomoże wybrać metody promocji, sporządzi projekty i zajmie się ich realizacją. Firm specjalizujących się w takim doradztwie jest obecnie na rynku wiele. Dzięki nim promocja internetowa coraz szybciej zyskuje na znaczeniu.
Kiedyś Internet był czymś nieznanym, nieosiągalnym w wielu miejscach Polski. Teraz to standard. Nawet w wiejskich szkołach i bibliotekach są pracownie komputerowe z dostępem do Internetu. W Polsce liczba osób korzystających z tego źródła informacji stale wzrasta. Jak podają różne źródła obecnie może to być od 13 do 15 milionów osób. Czyli jest o co walczyć. Czasami reklama w Internecie może być jedynym wyjściem dla firm, które na promocję mogą przeznaczyć ograniczoną ilość środków. Czym jest z kolei pozycjonowanie stron internetowych? Jest to taka usługa, dzięki której strona internetowa danej firmy czy organizacji będzie się wyświetlać na pierwszych miejscach w wyszukiwarce. Internauci najczęściej klikają na kilka pierwszych wyświetlonych stron, stad potrzeba pozycjonowania. Natomiast ogół działań wykorzystujących Internet w celach marketingowych, można też powiedzieć promocyjnych, to marketing internetowy.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena