Czy warto pracować w domu online? Jeśli tylko specyfika twojego zawodu ci na to pozwoli – zdecydowanie tak. Co prawda z pracą zdalną wiążą się pewne niedogodności, ale przy odrobinie starań, w żadnym wypadku nie powinny być one przeszkodą do zawodowej samorealizacji w zaciszu własnego domu.

Data dodania: 2015-02-11

Wyświetleń: 3100

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Praca zdalna w domu - czy warto?

Kto może pracować zdalnie w domu?

Projektanci, webmasterzy, specjaliści SEO i osoby pracujące ze słowem (korektorzy, edytorzy, twórcy tekstów) – wszystkie grupy zawodowe, które całość pracy wykonują przy pomocy komputerów – równie dobrze mogą pracować w biurze, jak i w domu. Ale nie tylko oni mogą sobie na to pozwolić. Pracę zdalną wykonują również marketerzy (telemarketerzy), pracownicy działów obsługi klienta czy księgowi. Duży odestek zatrudnienia w pracy zdalnej to również wszelkiego rodzaju moderatorzy, od ot moderujących strony w katalogach po artykuły merytoryczne. Pracę zdalną mogą wykonywać nawet prawnicy, świadcząc np. drobne porady prawne.

Do pracy w domu nie są ci potrzebne żadne szczególne predyspozycje poza sumiennością i obowiązkowością oraz umiejętnością samodzielnego organizowania pracy. Ważna jest również codzienna motywacja i samoorganizacja, aby móc na czas wywiązywać się z powierzonych zadań online.
Co zyskasz, pracując w ten sposób? Pełną swobodę zawodową i możliwość zarabiania o dowolnej porze. Możesz pracować gdzie chcesz i jak chesz. Praca może stać się dla Ciebie prawdziwą przyjemnością. Nie tracisz czasu, ani pieniędzy na dojazdy. A co możesz stracić?

Wady pracy zdalnej w domu
Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie zorganizować sobie pracy, brak ci wytrwałości, cechuje cię słomiany zapał, masz problem ze skupieniem w warunkach domowych – praca w domu nie jest odpowiednia dla ciebie. Jednak zawsze możesz spróbować kotrolować swój czas i motywować się specjalnym programe do zarządzania czasu dla Freelancerów.

Decydujące są więc cechy twojej osobowości, charakter i motywacja, choć niestety z pracą tego typu wiąże się jeszcze jeden problem – całkowicie od ciebie niezależny. Firmy niechętnie zatrudniają na etacie osoby wykonujące pracę zdalną. Jeśli nie znajdziesz takiego pracodawcy, pozostaje ci praca na umowę o dzieło (rzadziej umowę zlecenia) lub własna działalność gospodarcza, co wiąże się z dodatkowymi opłatami.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena