Dla nikogo nie jest to sytuacja wesoła, gdy dwoje ludzi nie potrafi się porozumieć między sobą i zaczynają dochodzić swoich praw na drodze sądowej.

Data dodania: 2014-12-02

Wyświetleń: 2367

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rozwód nie taki straszny

Jak wskazują statystyki coraz więcej ludzi w Polsce i w Europie decyduje się na rozwód już po dwóch latach wspólnego życia. Rozwód – dla nikogo nie jest przyjemny, ale czasem pozwala na wydostanie się z pułapki, w którą nieświadomie wpadliśmy – na przykład męża-alkoholika albo żony, która wciąż ukrywa przed nami swoje spotkania o charakterze seksualnym z innym mężczyzną. 

W takich sytuacjach dobrze jest wybrać się do dobrego adwokata. Dobry adwokat to ktoś, kto nie potraktuje naszej sprawy jak każdej innej, ale zrozumie dramat rozgrywający się w życiu konkretnych osób i będzie starał się szukać możliwie najlepszych rozwiązań. Jakimi więc cechami powinien charakteryzować się taki prawdziwy adwokat z powołaniem?

Dobry adwokat to ktoś, kto nie potraktuje nas przedmiotowo i jako kolejnych klientów. To ktoś, kto w profesjonalny sposób podejdzie do sprawy obiektywnie ją oceniając i, stroniąc od emocji, będzie w stanie pomóc swojemu klientowi. Powinien wyróżniać się chęcią szukania najkorzystniejszych rozwiązań, a przede wszystkim mieć już na koncie co najmniej kilka udanych spraw rozwodowych. Wygrana w tej sytuacji zależy od tego, czego oczekuje klient. To on lub ona muszą zdefiniować, co jego lub ją tak naprawdę interesuje i będzie satysfakcjonować. Sprawiedliwy podział majątku czy konieczność przekazania wszystkiego przez partnera, opuszczenia mieszkania, które jest wspólne. Bardzo trudna jest również kwestia dzieci, jeśli takowe w związku się pojawiły. Przekazanie praw do opieki nad dzieckiem zawsze jest bardzo kontrowersyjną i budzącą emocje sprawą. Dobry adwokat w tych wszystkich elementach będzie pracował na korzyść swojego klienta.

Warto popytać znajomych, którzy takie doświadczenia mają za sobą i potrafią wskazać zaangażowanego w prowadzenie sprawy adwokata. Może okazać się niezastąpiony w trakcie procesu. 

Rozwodzimy się coraz częściej. Wniosek jest taki, że jeśli już musimy to robić, to lepiej, żebyśmy robili to w sposób cywilizowany i rozsądny. Aby nikt nie chciał nikomu zaszkodzić i zespuć reputacji. A do tego niezbędny na pewno okaże się właśnie profesjonalny i obiektywny adwokat.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena