Gdy uprawiamy jakąś dyscyplinę sportową jak chociażby bieganie czy też siatkówkę, to zasadniczo jesteśmy narażeni na wystąpienie różnych urazów związanych z naszymi stawami. 

Data dodania: 2014-11-05

Wyświetleń: 2016

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czym jest orteza?

Mowa w sposób szczególny o skręceniu stawu skokowego czy też kolanowego. Na pewno są to bardzo groźne urazy, a jednocześnie bardzo skomplikowane. W przypadku powtarzających się urazów czasem jest konieczna nawet operacja chirurgiczna. Jednym z elementów, które niewątpliwie bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku urazów są stabilizatory ortopedyczne, powszechnie dostępne w sklepach rehabilitacyjnych.

stabilizator na łokieć 

Zalety stabilizatorów
Stabilizatory ortopedyczne wpływają korzystnie na ukrwienie konkretnego stawu, pozwalają na utrzymanie właściwej temperatury, a przede wszystkim stabilizują i podtrzymują dany staw we właściwej pozycji. Tym samym możemy mówić o pełnym zabezpieczeniu naszego stawu przed różnymi urazami. Bez wątpienia jest to współcześnie najlepsze z możliwych rozwiązań i jednocześnie jedno z tych rozwiązań, które jest powszechnie dostępne. Stabilizatory ortopedyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, w której dochodzi do jakiegoś urazu, aczkolwiek nie tylko. Jest to ponadto bardzo dobre rozwiązanie wówczas, gdy mieliśmy w przeszłości do czynienia z jakimś urazem, a tym samym obecnie jesteśmy bardziej narażeni na jego odnowienie. Uszkodzony staw zazwyczaj jest bowiem bardziej osłabiony, a tym samym bardziej narażony na ponowienie urazu. Stosowanie stabilizatorów ortopedycznych w znacznym stopniu pozwala na wzmocnienie tego stawu, a tym samym przyczynia się do eliminacji ryzyka ponownego wystąpienia urazu. Nie należy na pewno stosować stabilizatora w sposób ciągły, a przynajmniej na pewno nie w profilaktyce. Warto jest bowiem jego stosowanie skonsultować z lekarzem lub rehabilitantem, gdyż w ten sposób będziemy mieli pewność, że stosujemy stabilizator w sposób jak najbardziej właściwy.

Podsumowując

Gdy zatem męczy nas jakiś uraz, warto sięgnąć do tego, co jest najlepsze i co jest oczywiście również sprawdzone przez wielu ludzi. Orteza jest włąsnie takim rozwiązaniem, wypróbowanym, skutecznym i dodatkowo relatywnie tanim. Dlateogo pamietej by przy kolejnej wizucie u swojego ortopedy spytać się go o możliwość wykorzystania ortezy w twoim leczeniu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena