Zachodnie wzorce promujące zdrową, zadbaną i wysportowaną sylwetkę docierają także do Polski. Sprawdź w jaki sposób możesz poprawić swoją kondycję fizyczną i wzmocnić pewność siebie w nieustannie pędzącym świecie.

Data dodania: 2008-06-13

Wyświetleń: 4083

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ruch to zdrowie, ćwiczenia fizyczne pozwalają nam cieszyć się atrakcyjnym ciałem oraz dobrym samopoczuciem do późnych lat życia. Wzorem krajów zachodnich, coraz popularniejsze stają się u nas wszelakie formy aktywności takie jak jogging lub aerobic pomagające nam zdrowo i solidnie się zmęczyć, poprawić kondycję oraz spalić nadmiar zbędnej tkanki tłuszczowej. W wielu polskich domach pojawia się także mniej lub bardziej profesjonalny sprzęt fitness , stanowiący cenną alternatywę dla siłowni, w przypadku tych z nas, którzy z racji licznych obowiązków zawodowych bądź rodzinnych, nie są w stanie wygospodarować odpowiednio dużo czasu aby na nią uczęszczać regularnie. Niektórzy posuwają się także krok dalej.

Mając odpowiednio dużo wolnej przestrzeni do zagospodarowania, oraz dysponując określoną gotówką, można samemu zainwestować w sprzęt do siłowni , i stworzyć miejsce ćwiczeń według indywidualnych preferencji. Taki domowy ”gym” ma wiele zalet. Po pierwsze w przeciwieństwie do komercyjnych salonów kulturystycznych, możemy we własnej salce trenować o każdej porze dnia i nocy, czy to będzie szósta rano w poniedziałek, czy też północ w sobotni wieczór. Nie przejmujemy się karnetem, nigdy nie będziemy musieli stać w kolejce i czekać, aż osoba ćwicząca na danej ławeczce czy też wyciągu, po skończeniu swojego treningu zwolni nam miejsce. Sprzęt do siłowni , czy też sprzęt fitness oferowany na rynku, dostosowany do potrzeb każdego rodzaju klienta.

Oczywistym jest fakt, że inne potrzeby będą musiały być spełnione w przypadku osoby z długim stażem treningowym, stawiającej sobie za cel zbudowanie możliwie największej masy mięśniowej i uzyskanie sylwetki kulturystycznej, inne zaś wymagania ma ten, kto ćwiczy dla zdrowia i dobrego samopoczucia, wybierając model bardziej rekreacyjny.
W co więc warto zainwestować, jeżeli już zdecydujemy się na zakup sprzętu do naszego domu?

Sprzęt do siłowni , który warto mieć to w pierwszej kolejności gryf prosty oraz obciążenia które będziemy mogli na niego założyć, najczęściej w postaci kół gumowanych. Zbudowaną w ten sposób sztangą, będziemy mogli ćwiczyć biceps, triceps oraz barki w pozycji stojącej, a także wykonywać przysiady oraz martwy ciąg, czy też popularne ”wiosłowanie” w opadzie.

Jest to jednak zbyt mało, gdyż potrzebujemy także mieć możliwość trenowania klatki piersiowej, oraz niektórych z wymienionych wyżej partii mięśniowych w pozycji siedzącej.
Naturalnym jest więc zakup ławeczki do wyciskania, najlepiej z regulowanym kątem nachylenia do podłoża. Minimum tego, co mieć musimy to dodatkowo drążek do podciągania się, który możemy zainstalować chociażby we framudze drzwi, oraz zestaw hantli dzięki którym nasze treningi staną się urozmaicone, a praca mięsni bardziej wyizolowana, niż to ma miejsce w przypadku samej sztangi. To jak wspomniałem jest właśnie minimum, gdyż sprzęt do siłowni , lub sprzęt fitness który także w postaci wszelakich stepperów, rowerków czy bieżni, będzie nam bardzo pomocny , na rynku oferowany jest w ogromnej liczbie typów, rodzajów i odmian. Warto zwrócić uwagę na atlasy, łączące w sobie zarówno wyciągi na których możemy w sposób wygodny ćwiczyć tak plecy jak i triceps, z maszynami do rozpiętek, a niekiedy również tymi, dającymi możliwość treningu barków.

Najważniejszy jednak nie jest sam sprzęt, jego cena czy różne udogodnienia w nim zawarte. Ważna jest nasza siła woli, samozaparcie oraz chęć bycia lepszym, pełniejszym, zdrowszym. Troska o siebie i zdrowie swojej rodziny, bliskich. Im bardziej poprawi się nasza kondycja fizyczna, tym lepsza będzie jakość naszego życia, a co za tym idzie samopoczucie, oraz poczucie spełnienia na niemal każdej płaszczyźnie tak osobistej jak i zawodowej. Wielu ludzi odmieniło już swoje życie, czas na Ciebie.
Licencja: Creative Commons
2 Ocena