Oszczędne dysponowanie domowym budżetem nie oznacza rezygnowania z przyjemności i liczenia każdej złotówki, aby móc zakupić wymarzoną rzecz, prezent lub niezbędny sprzęt. Dzięki robieniu zakupów przez Internet można zaoszczędzić przez płacenie mniej za te same produkty. Jakie są możliwości oszczędzania przez Internet?

Data dodania: 2014-08-15

Wyświetleń: 1252

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

3 sposoby na oszczędzanie przez Internet

Kody rabatowe i bony

Na swoją skrzynkę e-mailową możemy zamówić coś w rodzaju newslettera, ale z różnymi promocjami – kliknięcie w wyszczególnioną w e-mailu ofertę przenosi do strony, na której obowiązkowe jest wpisanie kodu, otrzymanego wcześniej w wiadomości. Taki newsletter informuje również o promocjach na różnych stronach internetowych, gdzie nie trzeba wpisywać kodu. Bezpłatnie dowiadujemy się o korzystnych ofertach – zapisanie się do newslettera nic nie kosztuje, a może być opłacalne. Można również znaleźć strony z bonami indywidualnymi lub grupowymi – np. zniżkę na grę w paintballa za znajomymi w danej miejscowości. Wybieramy interesujące nas miasto i kategorię, po czym możemy zamówić bon do wykorzystania np. w sklepie. W takim wypadku płacimy tylko za ten kupon – uprawnia on nas do skorzystania z danej usługi lub dostania produktu w okazyjnej cenie.


Zamawianie produktów ze stron sklepów i aukcji

Rozmaite sklepy oferują zamawianie swoich produktów ze strony internetowej bezpośrednio do salonu – nie płaci się nic za przesyłkę, a może się okazać, że cena np. butów na stronie jest niższa w porównaniu do kwoty, jaką by się zapłaciło w sklepie stacjonarnym. Zniżka może się okazać na tyle duża, że może się opłacać nawet zamówienie rzeczy z dostawą do domu, jeśli mieszkamy dość daleko od punktu odbioru. Innym wyjściem jest również śledzenie stron z aukcjami, na których można wylicytować produkt za dobrą cenę – nawet w ostatniej minucie.

 

Porównywarki cen

Działanie tych bezpłatnych aplikacji (w przypadku produktów) polega na wpisaniu nazwy poszukiwanej rzeczy w wyszukiwarkę, po czym dostaje się listę sklepów, gdzie można dostać ten produkt. Jeśli chcemy dodatkowo zaoszczędzić na kosztach wysyłki, bo akurat jakiegoś sklepu nie ma w naszej miejscowości, można wybrać miasto, w którym chcemy daną rzecz zakupić. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że dzięki porównywarkom online możemy znaleźć nie tylko tani sprzęt elektroniczny lub prezent, ale również ubezpieczenia – na życie, mieszkania, OC samochodu, turystyczne, itp.

 

Porównywarki ubezpieczeń działają inaczej niż zwykłe porównywarki cen. Użytkownik jest proszony o podanie pewnych danych, na podstawie których zostaną dopasowane do profilu użytkownika korzystne oferty ubezpieczeń – pod względem zakresu ochronnego i ceny. Wymagane dane będą różne w zależności od rodzaju ubezpieczenia. I tak: porównywarka może pytać o zawód i stan zdrowia, jeśli szukasz ubezpieczenia na życie. Jeśli chcesz ubezpieczyć mieszkanie, trzeba podać np. metraż mieszkania, rok budowy, wartość elementów ruchomych i stałych.

 

Kolejna różnica pojawia się przy pozyskiwaniu ofert po wypełnieniu formularza. Użytkownik dostanie gotową listę ofert w przypadku ubezpieczenia mieszkania i polisy turystycznej. Jeśli jednak chodzi o porównanie cen ubezpieczenia na życie, ważnych czynników jest na tyle dużo, że kalkulator ubezpieczeniowy nie jest w stanie ich właściwie przetworzyć, dlatego konieczny jest kontakt z agentami ubezpieczeniowymi. Internauta podaje dodatkowo tylko swoje imię, nazwisko oraz nr telefonu – po czym czeka na telefony kilku agentów z najlepszymi ofertami ubezpieczenia na życie dla niego. Prawda, że wygodne?

Licencja: Creative Commons
0 Ocena