Kiedy zostajesz rodzicem, wszystko poza dzieckiem, tą maleńką istotą schodzi na drugi plan. Staramy się, by zapewnić mu wszystko co najlepsze. Kupujemy najpiękniejsze łóżeczko z wygodnym hipoalergicznym materacem, wózek, ubranka, pieluszki i pluszaki do przytulania.

Data dodania: 2014-07-17

Wyświetleń: 1229

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dbamy o to, by niczego mu nie zabrakło i każdego dnia staramy się równie mocno, bo zdajemy sobie sprawę, że ta maleńka istota jest od nas całkowicie zależna. Co jednak w momencie, kiedy zdarzy się coś nagłego, co może zagrać zdrowiu a nawet życiu naszego skarbu? Czy wiemy jak zareagować kiedy nasze dziecko się zakrztusi, oparzy lub ciężko zachoruje?

Przed narodzinami dziecka wyobrażamy sobie tylko szczęśliwe chwile, wspólne spacery, uśmiechy, pocałunki i zabawę. Rzeczywistość niesie jednak ze sobą i trudne, często niespodziewane momenty. Jako rodzice powinniśmy wiedzieć jak wówczas zareagować, jakie działania podjąć, by pomóc własnemu dziecku. Kurs pierwszej pomocy powinien być obowiązkowym punktem na liście rzeczy do zrobienia przed przyjściem na świat dziecka u każdego rodzica. To od nas zależy jak nasze dziecko się rozwija, bo to my jesteśmy z nim na co dzień i to my w razie zagrożenia mamy obowiązek działać i skutecznie pomóc. Warto wybrać się na szkolenie z pierwszej pomocy, by w razie nieprzewidzianej sytuacji móc szybko i sprawnie zareagować.

Szkolenia z pierwszej pomocy to baza wiedzy niezwykle ważnej, gdy stajemy się w pełnie odpowiedzialni za drugiego człowieka oraz praktyczne ćwiczenia, dzięki którym będziemy wiedzieć jak pomóc dziecku w sytuacji kiedy na przykład się ono zakrztusi. Kurs pierwszej pomocy dla przyszłych rodziców i opiekunów dzieci oraz niemowląt to nie tylko pomoc przy zakrztuszeniach, ale także kiedy dochodzi do utraty przytomności przez nasze dziecko, zatrzymania pracy serca na skutek jakiegoś zdarzenia, zranienia, krwotoku, złamania czy innego poważnego urazu kostno-stawowego, oparzenia, ugryzienia przez owada lub kleszcza, dostania się obcego ciała do oka, nosa lub ucha dziecka. Ponadto szkolenie pomoże nam nauczyć się jak zabezpieczyć się przed przykrymi zdarzeniami, gdyż profilaktyka jest równie ważna, co umiejętność prawidłowego działania już w momencie zagrożenia, jak prawidłowo skompletować apteczkę na wyjazd lub co mieć w niej zawsze w domu, wpoi zasady prawidłowego zachowywania się w czasie ewentualnego zagrożenia w domu, na ulicy lub pojeździe. Odbycie takiego szkolenia to odpowiedzialne przygotowanie się do roli rodzica.

Nasze dzieci są od nas zależne, ufają nam bezgranicznie i w momencie niebezpieczeństwa to od nas oczekują wsparcia i pomocy. Nie zawiedźmy ich i bądźmy zawsze przygotowani, by odpowiednio zareagować.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena