Kiedyś młodzież spędzała mnóstwo czasu ze znajomymi i przyjaciółmi, uprawiała sporty, wybierała się na wspólne wycieczki, czyli mówiąc krótko młodzi ludzie spędzali czas razem bezpośrednio – twarzą w twarz. Każdy młody człowiek chciał przekazać innym cząstkę siebie, pokazać czym się wyróżnia s...

Data dodania: 2008-06-01

Wyświetleń: 3318

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedyś młodzież spędzała mnóstwo czasu ze znajomymi i przyjaciółmi, uprawiała sporty, wybierała się na wspólne wycieczki, czyli mówiąc krótko młodzi ludzie spędzali czas razem bezpośrednio – twarzą w twarz. Każdy młody człowiek chciał przekazać innym cząstkę siebie, pokazać czym się wyróżnia spośród innych, zarażać znajomych swoim hobby i zainteresowaniach, a to wszystko po to, by inni mogli poznać jego osobowość i zaakceptować. Tak było do tej pory…
W dzisiejszych czasach życie młodych ludzi odbywa się w znacznej mierze w świecie wirtualnym. Większość młodzieży ma dostęp do komputera oraz Internetu i spędza mnóstwo czasu na zawieranie znajomości w sieci www. Czas spędzany w kontaktach bezpośrednich znacznie zmalał, a w niektórych przypadkach stopniał nawet do zera. Jedno co się nie zmieniło to chęć bycia akceptowanym i wyróżniania się z tłumu. Osoby bardziej obeznane z Internetem znalazły sposób na to, by kreować swoją tożsamość w sieci www i pokazywać siebie i swój świat innym – nawet zupełnie obcym ludziom. Wynalazek taki jak strona prywatna, czyli strona internetowa zakładana w celach prywatnych, a nie komercyjnych, pozwala w dużym stopniu na to, by osoby odwiedzające daną stronę mogły uzyskać możliwie jak najbardziej przybliżony obraz twórcy tejże strony. Co można znaleźć w takim miejscu?
Wiele osób zakładających sobie prywatne stronki zamieszcza na nich swoje zainteresowania. Zainteresowań można mieć wiele, ale zwykle wybiera się to, które wiedzie prym i dla którego poświęcamy najwięcej czasu. Prywatna strona może przedstawiać przykładowo zamiłowanie do komputerów i wszystkiego co z nimi związane. Młodzi komputeromaniacy mogą na stronach prywatnych pokazywać innym swoje prace i pomysły dotyczące takich dziedzin jak np. proste programowanie, opisy nowych rozwiązań technologicznych, informacje na temat gier komputerowych i wskazówki do nich i mnóstwo innych rzeczy, którymi autorzy chcą podzielić się z osobami odwiedzającymi strony. Dodatkowo osoby, które na swoich prywatnych stronach zamieszczają takie rzeczy jak gry online czy programy komputerowe chcą także pomóc Internautom znaleźć to, czego szukają. Przykładowo jeśli ktoś chce znaleźć ciekawy sposób na spędzanie czasu wolnego to autor strony może zaproponować sympatyczną grę w sieci.
Prywatne witryny to także różnego rodzaju informacje dotyczące np. ulubionego zespołu muzycznego czy idola ze świata sportu. Zwykle fani muzyków czy sportowców pragną przekazać innym wszystkie informacje jakie posiadają, a także popularyzować daną osobę w innych krajach wymieniając się adresami do stron z osobami z innych regionów świata. Wszystkie możliwe ciekawostki zamieszczane na stronie prywatnej mają za zadanie nie tylko informować o danym idolu, ale przede wszystkim pokazywać, że autor strony jest jego fanem i identyfikuje się z nim.
Rodzajów i tematów poruszanych na stronach prywatnych można wymienić mnóstwo. Zwykle autorzy pragną zamieścić na swojej stronie takie pomoce i ciekawostki, które będą użyteczne dla innych oraz będą mogły pomóc w wykreowaniu swojego wizerunku w sieci, gdyż mimo wszystko w sieci www nikt nie chce być anonimowy – a już na pewno nie autorzy stron internetowych.
Licencja: Creative Commons