Jeśli jesteś młodą osobą, z pewnością zastanawiasz się jaką drogą pójść oraz co w życiu robić. Zaplanuj wszystko już dziś, a zobaczysz że za kilka lat będziesz szczęśliwym i bogatym człowiekiem.

Data dodania: 2008-05-29

Wyświetleń: 3685

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pragnę w tym artykule uzmysłowić Tobie, że tylko jeśli będziesz chciał osiągnąć coś więcej, aniżeli zrobiłeś do tej pory, to wtedy będzie można powiedzieć, że w stu procentach przyczyniłeś się do swojego sukcesu. Jeśli jesteś młody, rozpoczynasz start w swoje odpowiedzialne i niezależne życie, musisz dużo z siebie dać, by Twoje działania i przedsięwzięcia zaowocowały w przyszłości. Właśnie młodość jest ku temu najlepsza okazją. Masz dużo pomysłów, zastanawiasz się nad swoją przyszłością, próbujesz wszystko sobie poukładać, szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Dokonuj zatem świadomych i przemyślanych wyborów, co do podjęcia przez Ciebie szkoły średniej, kierunku studiów czy innej formy edukacji. Pragnę na to zwrócić Twoją uwagę, ponieważ tylko wtedy należycie spożytkujesz czas na to przeznaczony. Twoja edukacja, na obranym przez Ciebie kierunku będzie owocować w przyszłości. Bo tylko jeśli robisz to czego pragniesz, co lubisz i w czym czujesz się dobry, to wtedy będziesz mógł rozwinąć drzemiący w Tobie potencjał i obrać właściwą drogę życia. Widzisz, jest to tak ważne, byś właśnie w momencie młodości, stawiania pierwszych kroków ku karierze zawodowej, zaczął myśleć o swojej przyszłości na poważnie, aby ten cenny czas był odpowiednio wykorzystany. Godziny, dni, miesiące, lata, które miną, nigdy już nie powrócą. Miej to na uwadze :).

Im jest się młodszym, tym łatwiej przyswoić sobie pewne rzeczy, wiele spraw widzi się inaczej, aniżeli miałoby to miejsce kilka lat do przodu, Młodość daje Ci naprawdę duże możliwości samorozwoju, samodoskonalenia, rozwijania zainteresowań, hobby, odkrywania pasji – wykorzystaj ten czas.

Wiesz, kiedy można powiedzieć, że odniosłeś sukces? Wtedy, gdy jesteś zadowolony ze swoich działań, wkładasz w nie wiele wysiłku, a później odczuwasz satysfakcję, co motywuje Cię do dalszych poczynań, których owoce widzisz po niedługim czasie lub w dalszej przyszłości. Twoje działania właśnie temu mają służyć – budowaniu lepszej przyszłości. Nigdy nie wiesz, kiedy dana umiejętność, czy posiadana wiedza przyda Ci się. Możesz być wtedy z siebie naprawdę dumny, że kiedyś zapracowałeś na to, co masz teraz.

Dlatego zachęcam Cię do tego, byś szukał, był ciekawy, miał w sobie determinację i ambicje. Zobaczysz wtedy jak wielką radość będziesz odczuwać. Nic tak nie cieszy, jak odniesiony sukces, doceniony wysiłek, odkryty i rozwinięty potencjał. Przekonaj się, co w Tobie drzemie, z pewnością wiele, tylko chciej to odkryć.
Licencja: Creative Commons