Gaz ziemny postrzegany jest nadal jako jeden ze sposobów ogrzewania domu, który ma liczne korzyści. Zanim jednak zdecydujemy się na takie rozwiązanie, należy bardzo dobrze zastanowić się nad tym czy nie jest to rozwiązanie, które ma niestety więcej wad niż zalet.

Data dodania: 2014-06-10

Wyświetleń: 831

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena
Pobierz artykul

Licencja: Creative Commons

Jest to tym ważniejsze, że zwykle decydując się na ogrzewanie domu gazem myślimy o dobrych stronach tego rozwiązania. Tymczasem okazuje się, że podobnie jak każdy inny sposób ogrzewania domu, jest to rozwiązanie, które ma zarówno dobre, jak i złe strony. Zwolennicy takiego rozwiązania zwracają uwagę na fakt, iż jest to rozwiązanie niezwykle wygodne. Wystarczy tylko ustawić odpowiednią temperaturę na zaworach, aby móc cieszyć się ciepłem w domu.

Kolejnym argumentem, który przytaczają zwolennicy takiego rozwiązania jest troska o środowisko naturalne. Ogrzewanie gazem ziemnym, nie przyczynia się do zwiększenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery, tym samym jest to zdaniem wielu osób, tak zwane ogrzewanie ekologiczne. Jednak nie można zapominać o tym, że taki sposób ogrzewania domu, może wiązać się na przykład z koniecznością zakupu odpowiednich grzejników.

Następnym argumentem przytaczanym przez przeciwników ogrzewania domu gazem, jest konieczność wykonywania regularnych przeglądów instalacji wentylacyjnej oraz stworzenia określonych warunków w domu, które pozwolą na zainstalowanie ogrzewania gazowego.

Przeciwnicy tego rozwiązania zwracają uwagę na fakt, że ciepło, które wytwarzane zostaje przez gaz, nie należy do tych najwyższych. W związku z czym dogrzanie domu wtedy, kiedy temperatura powietrza spada nieznacznie poniżej zera lub też utrzymuje się przez dłuższy okres czasu w jego okolicach, może się okazać niezwykle trudne. W efekcie można odnieść wrażenie, iż w domu pomimo gorących grzejników, jest niestety chłodno.

Jednak najważniejszym argumentem, który jest przytaczany przez przeciwników tego rozwiązania są stosunkowo wysokie koszty. Niestety w porównaniu z ogrzewaniem domu węglem, ogrzewanie gazem generuje niekiedy nawet kilkakrotnie większy wydatek. Jest to, więc jednak zdaniem wielu osób najważniejszy powód, dla którego takie rozwiązanie jest po prostu mało opłacalne. Nie można jednak zapominać o tym, że na ten sposób ogrzewania powinny zdecydować się wszystkie te osoby, które w zimowe miesiące bardzo często przebywają poza domem. Mogą wtedy temperaturę na grzejnikach ustawić na minimalną, co na pewno jest dla nich bardzo korzystnym rozwiązaniem.

Licencja: Creative Commons