Poszukiwanie pracy zawsze wygląda tak samo? Wiele osób jest przekonanych o tym, że każdy bezrobotny wykonuje te same czynności licząc na znalezienie zatrudnienia.

Data dodania: 2014-05-19

Wyświetleń: 1150

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak zwiększyć szansę na znalezienie pracy?

 Jak jednak wytłumaczyć to, że część osób poszukuje jej relatywnie krótko, a części zajmuje to wiele miesięcy i to nawet pomimo tego, że mówimy o osobach o zbliżonych umiejętnościach i doświadczeniach? Kluczem do sukcesu wydaje się przede wszystkim dobra organizacja poszukiwań, wiele wskazuje bowiem na to, że jest ona w stanie nie tylko je przyspieszyć, ale także sprawić, że będą znacznie bardziej efektywne.

Na pierwszy plan wysuwa się plan poszukiwania, specjaliści zalecają przy tym, aby był on nie tylko przemyślany, ale również systematycznie aktualizowany. W praktyce oznacza to, że codziennie powinniśmy tworzyć sobie listę rzeczy do zrobienia, które przybliżą nas do zakończenia powodzeniem poszukiwań pracy, a następnie – realizować kolejne jej punkty.

Skutecznym sposobem na znalezienie zatrudnienia może być także szybka reakcja na oferty znajdujące się na rynku. Portale internetowe, które wykorzystujemy do poszukiwania pracy przeglądajmy więc wczesnym rankiem tak, aby zareagować natychmiast, gdy znajdziemy interesujące ogłoszenie. Nie wszyscy pracodawcy przywiązują do tego jednakową wagę, nie brakuje jednak takich, którzy doceniają zaangażowanie charakteryzujące osoby szukające zatrudnienia.

Wcale nie mniej pożądane jest zbieranie informacji na temat kroków podejmowanych w celu znalezienia pracy. Wielu osobom pomysł ten wydaje się dość zabawny, warto jednak prowadzić ewidencję pracodawców, z którymi się rozmawiało oraz firm, do których aplikowano. Dobrze, aby była ona prowadzony systematycznie i w sposób, który pozwoli nam łatwo z niej skorzysta. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnej sytuacji, a gdy „firma naszych marzeń” zaprosi nas na rozmowę o pracę, nie będziemy musieli gorączkowo zastanawiać się  nad tym, czym się ona zajmuje.

Niektórzy znawcy tematu przyznają, że poszukiwanie pracy jest zajęciem „na cały etat”. Jeśli ma przynieść oczekiwane rezultaty, nie warto traktować go z przesadną nonszalancją.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena