Chcesz odnieść sukces? Uwierz w efekt motyla i zacznij robić maleńkie rzeczy. To one w przyszłości przyniosą Ci bogactwo i sławę.

Data dodania: 2008-05-19

Wyświetleń: 4146

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zjawiska zwanego "efektem motyla" dotyczy pewna anegdota, mówiąca o tym jak trzepot skrzydeł motyla w USA w stanie Ohio może po trzech dniach spowodować burzę w Teksasie. Jest to można powiedzieć pewnego rodzaju przenośnia, której mottem jest to, że jeśli będziemy w stanie zrobić pierwszy krok w kierunku realizacji naszych pragnień, jeśli podejmiemy właściwą decyzję, w odpowiednim momencie, to osiągniemy sukces. A kluczem do sukcesu jest podejmowanie drobnych i świadomych decyzji życiowych, gdyż one mogą odmienić całe nasze życie.

Jeśli pragniesz być bogaty, niezależny finansowo najszybciej, jak jest to możliwe, mieć dużo czasu i mało pracy to czyń starania by to osiągnąć. Chodzi o to, być potrafił dobrze wykorzystać natrafiającą się okazję, czasem zrezygnował z czegoś na rzecz innego, zmienił plany, bo ta zmiana może stać się Twoją szansą na zwycięstwo. Przykładem może być chociażby podjęcie decyzji o tym czy iść na imprezę do przyjaciela, czy też zostać w domu i obejrzeć dobry, ciekawy film. Mężczyzna stojący przed takim dylematem, z racji tego, że był weekend i nie miał innych planów, po krótkotrwającym dylemacie: zostać czy iść, zdecydował się na to drugie. I jak się okazało decyzja ta odmieniła całe jego życie i wywarła na niego ogromny wpływ. Poznał tam bowiem swoją przyszłą żonę. I gdyby jego decyzja była inna, spędziłby wieczór przed telewizorem, a w dodatku nie dałby sobie szansy na poznanie miłości swojego życia. Ten przykład trafnie ujmuje to, jak ważne jest, jaką decyzję podejmiemy i czy będziemy potrafili stojąc przed dylematem właściwie wybrać. A kiedy będziesz miał już za sobą pierwszy krok, wtedy świat stanie przed Tobą otworem.

Żeby odnieść upragniony sukces zacznij działać. Spotkanie motyla, który wywoła w Twoim życiu burzę, będzie konsekwencją tylko i wyłącznie Twojej pracy i wzięciu się w garść. Drogą ku temu jest zdobywanie wiedzy, uczenie się, czytanie książek z zakresy różnych dziedzin, nawiązywanie nowych znajomości, poznawanie wartościowych ludzi. Co według mnie jest równie ważne, to świadomość tego, co chcesz w życiu robić i co dzięki temu osiągnąć. Jeśli Jesteś świadomy swojej przyszłości to potrafisz zaplanować sobie każdy dzień i dążyć ku realizacji założonych celów. A czy tak jest, to już sam poszukaj odpowiedzi...
Licencja: Creative Commons
0 Ocena