Coraz modniejsze jest organizowanie uroczystości na świeżym powietrzu. Plenerowe wesela mają wiele zalet: są to eleganckie przyjęcia, których organizacji podejmuje się większość hoteli i obiektów  przeznaczonych na tego typu imprezy. Wiele par decyduje się na taki sposób, bo chce aby ich dzień był niezapomniany nie tylko dla nich.

Data dodania: 2014-02-27

Wyświetleń: 1375

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 1

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

1 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przyjęcie weselne w ogrodzie pełnym kwiatów, z kwartetem smyczkowym i kelnerami w śnieżnobiałych koszulach roznoszących kieliszki z szampanem nie jest już tylko widokiem z filmu. Coraz więcej narzeczonych chce mieć ślub i przyjęcie na świeżym powietrzu.

Jak to zorganizować?

Przygotowanie ślubu w ogrodzie, na plaży czy nawet w plenerowym obiekcie hotelowym nie jest wcale takie proste. Zarówno urzędnicy jak i księża nie patrzą zbyt przychylnie na takie rozwiązania, ale przy odpowiedniej determinacji da się to osiągnąć. Ustawa regulująca możliwość organizacji ślubu cywilnego poza urzędem nie jest jednoznaczna. I chociaż przeważają urzędnicy, którzy w ogóle nie zgadzają się na udzielenie ślubu w plenerze to  na szczęście bywają tez tacy, którzy zapisy ustawy intepretują na korzyść narzeczonych.

Ślub kościelny na świeżym powietrzu

Jeszcze trudniej uzyskać zgodę Kościoła na to, aby pobrać się na świeżym powietrzu. Teoretycznie kościół w ogóle nie przewiduje tego typu ślubów- prawo kanoniczne zabrania bowiem udzielania sakramentu małżeństwa poza kościołem. Zdarza się jednak, że takie śluby są organizowane, jednak wymaga to wiele trudu i cierpliwości. Przyszli państwo młodzi powinni zacząć od rozmowy z księdzem ze swojej parafii, ale to niestety nie wszystko. Po wstępnych rozmowach jest jeszcze szereg innych formalności np. parafianie z Warszawy chcąc pobrać się nad polskim morzem musza uzyskać zgodę nie tylko biskupa swojej diecezji, ale również tej, na terenie której chcą zawrzeć związek małżeński. Jeżeli pojawią się momenty zwątpienia to warto uświadomić sobie, że ślub to przecież wydarzenie wyjątkowe- takie, które małżeństwo będzie wspominać przez całe życie, dlatego warto zawalczyć o to, żeby było takie, jak wymarzyła sobie młoda para.

Przyjęcie pod gołym niebem

Moda na urządzanie przyjęć weselnych przyszła do Polski zza oceanu. Pierwsze tego typu imprezy zaczęli organizować Amerykanie. Takie przyjęcia bardzo  łatwo można zorganizować, potrzebne jest tylko odpowiednie miejsce i słoneczna pogoda. Urządzanie wesela w plenerze przebiega bezproblemowo- w przeciwieństwie do organizacji ślubu. Dlatego w przypadku odmowy Kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego można zdecydować się na tradycyjną uroczystość zawarcia związku małżeńskiego, a przyjęcie zorganizować na świeżym powietrzu. Nie ma się co też martwić pogodą: rynek usług ślubnych w naszym kraju oferuje rozwiązania, dzięki którym nawet pogoda nie jest w stanie popsuć plenerowego przyjęcia- sala na wesele jest zawsze awaryjnie przygotowana w hotelu więc nawet deszcz nie będzie w stanie popuść tego wspaniałego dnia.

Licencja: Creative Commons
1 Ocena