0 głosów

W dzisiejszych czasach posiadanie strony internetowej jest tylko połową sukcesu, a jednocześnie początkiem drogi w uzyskaniu wysokiej pozycji w Google. Aby strona internetowa zaczęła na siebie zarabiać, musi być promowana!

Przyczyną lokalizacji strony internetowej na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach internetowych jest pozycjonowanie stron. Podstawowe elementy, które musimy wykonać, aby nasza strona znalazła się w czołówce najlepszych strony w Google, to optymalizacja kodu źródłowego naszej strony internetowej.

Wdrażanie poprawek w kod źródłowy strony powoduje, że nasza strona staje się czytelniejsza dla przeglądarek internetowych. Optymalizacja to jeden z najważniejszych elementów, bez którego nie możemy zacząć promować strony internetowej. Gdy wszystkie najważniejsze elementy zostaną dostosowane do wymogów, wkraczamy w szerokie pojęcie, jakim jest pozycjonowanie strony.

W pozycjonowaniu najważniejszym elementem są linki, czyli tzw. odnośniki lub hiperłącza. Algorytmy Google analizują linki prowadzące do strony i za pośrednictwem tych linków określają pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Im więcej wartościowych linków pozyskamy, tym nasza strona będzie wyświetlała się na wyższych pozycjach w Google.

Jak pozyskać wartościowe linki do swojej strony? Sposobów na pozyskiwanie linków jest kilka, jak nie kilkadziesiąt, jednak jednym z najpopularniejszych jest katalogowanie. Katalogowanie jest procesem polegającym na publikowaniu strony w katalogach. Warto już w tym momencie zadbać o dobrej jakości katalogi z dużym autorytetem w oczach Google, gdyż ten autorytet po części jest przekazywany naszej stronie.

Jak poznać wartościowe katalogi? Ze względu na fakt, iż w internecie można znaleźć tysiące katalogów,  tylko nieliczne nadają się, aby umieścić w nich swoją stronę internetową. Jednym z najważniejszych elementów weryfikowania wartościowych katalogów jest Page Rank (PR). Im wiekszy PR, tym większą wartość w Google posiada dany katalog stron.

Dysponując listą wartościowych katalogów w szybkim czasie możemy spowodować, że nasza stronę będzie wyświetlała się na czołowych pozycjach w Google. Znając już skuteczne techniki promocji strony w Google, możemy w łatwy i szybki sposób wypromować swoją stronę internetową.

Podsumowując, stwierdzam, że każdy, kto doda swoją stronę tylko do wartościowych katalogów stron, może osiągnąć pozycję lidera w wynikach wyszukiwania. Tak więc nie czekajmy, a zacznijmy katalogować swoje strony!

Licencja: Creative Commons