Czy interesują Cię pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania Google? Co by to znaczyło dla Twojego biznesu gdyby nagle oglądalność Twojej strony wzrosła 10-cio krotnie? Czy warto poświęcić czas na stworzenie zaplecza pozycjonerskiego?

Data dodania: 2011-10-25

Wyświetleń: 1719

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli masz stronę internetową lub bloga, na pewno chciałbyś, aby strona ta była jak najczęściej odwiedzana i znajdowała się wysoko w wynikach wyszukiwania. Internet oferuje ogromne możliwości sprzedażowe i zarobkowe, jednak, aby to osiągnąć Twoja strona musi znaleźć się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google. Jeśli masz tylko jedną stronę lub bloga i nie zależy Ci na zarabianiu na niej, wystarczy, że linkujesz ją dodając do katalogów stron i precli. 

Jednak, jeśli chcesz zarabiać na blogu i programach partnerskich, tworzysz dużo mini stron sprzedażowych będziesz potrzebował zaplecza pozycjonerskiego, które skutecznie podniesie Twoje strony w oczach Gogle.

Zaplecze pozycjonerskie, to coś jakby fundament pozycjonowanej strony.

Jak wygląda zaplecze pozycjonerskie? Jest to sieć krótkich artykułów i ministrom tematycznych ściśle ze sobą powiązanych. Linki z takich stron nie koniecznie muszą prowadzić bezpośrednio do pozycjonowanej strony, ale mogą Np likować do artykułów sponsorowanych, w których to znajduje się link do pozycjonowanej strony.

Przygotowanie zaplecza pozycjonerskiego jest z reguły procesem długotrwałym i pracochłonnym, chyba, że wykorzystuje się do tego specjalny profesjonalny skrypt.

Liczebność stron zaplecza pozycjonerskiego to kilkaset stron.

Jak zbudować zaplecze pozycjonerskie?

Poniżej lista najważniejszych informacji:

-Strony zaplecza powinny mieć różny adres IP.

-Muszą być powiązane tematycznie z pozycjonowaną stroną.

-Muszą mieć dużą ilość podstron i jak najwyższy Page Rank.

-Muszą być dobrze podlinkowane z wartościowych stron z wysokim Page Rank.

-Strony wykorzystują subdomeny, jednak nie w domenie gdzie znajduje się pozycjonowana strona.

-Strony zaplecza muszą mieć różne meta Tagi.

-Strony zaplecza muszą mieć przyjazne linki i linki wewnętrzne.

Musimy pamiętać, że zaplecze powinniśmy traktować, jako zbiór wartościowych stron z unikalnym tekstem, dlatego warto włożyć w to trochę pracy aby efekty były zadowalające.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena