Dieta, którą chcielibyśmy Tobie dzisiaj podrzucić, nie wymaga od Ciebie nieustannego poświęcenia. Będziecie mogli zjadać codziennie po V wyśmienitych i jednocześnie zdrowych dań, a i tak uda się... tracić wagę !!!!! Dzięki owej diecie wszyscy schudną po 5-7 kilogramów w ciągu 15-20 dni. Oczywiście o ile potrawy te będą Wam smakować.
Dieta ta nazywana jest DIETĄ NIEŁĄCZENIA lub DIETĄ ROZDZIELNĄ. Jej nazwa wynika z tego, że w posiłkach nie wolno łączyć ze sobą pewnych produktów spożywczych, ponieważ przygotowane w posiłkach odpowiadają za odkładanie się tłuszczyku, natomiast jeżeli odseparujemy je od siebie, to będą wręcz doprowadzać do spalania tkanki tłuszczowej w naszych mięśniach.
GŁÓWNE REGUŁY DIETY ROZDZIELNEJ
Dieta niełączenia ma trzy główne reguły, których powinieneś przestrzegać. Główne to:
- W CIĄGU CAŁEGO DNIA W POTRAWACH NIE MOŻE BYĆ WIĘCEJ NIŻ 1000 kcal
- NIE WOLNO WPROWADZAĆ W KOLACJI PRODUKTÓW BIAŁKOWYCH (B) I WĘGLOWODANOWYCH (W)
- DANIE ZASADNICZE (obiad i kolacja) KONIECZNIE MUSI MIEĆ W SOBIE PRODUKT NAZYWANY BIOLOGICZNYM SPALACZEM MASY
W JAKI SPOSÓB MOŻEMY ŁĄCZYĆ PRODUKTY SPOŻYWCZE?
Generalna zasada polega na pogrupowaniu produktów spożywczych w trzy właściwe cechy. Grupy te, to:
N – NEUTRALNA - czyli takie produkty, które ani nie wpływają na zwiększenie tkanki tłuszczowej, ani jej nie zmniejszają, ale jednak dostarczają nam niezbędnych witamin i mikroelementów. Chodzi tutaj np. o warzywa, owoce, sery, chude przetwory mleczne)
B - Z BIAŁKIEM B - podczas odchudzania tracimy nie tylko tkankę tłuszczową, lecz przede wszystkim znika z naszego ciała białko, które odpowiedzialne jest za równowagę hormonalną. W tym przypadku w naszej diecie powinny znaleźć się gotowane mięso i ryby
W - Z WĘGLOWODANAMI - węglowodany odpowiadają głównie za energię i krew. Ich niedobór może sprawić, że po pierwsze nie będziemy mieć siły do działania, będziemy słabnąć, a po drugie nasza krew będzie szybciej krzepnąć. Jeżeli krew w ciele ma krążyć prawidłowo (chcemy uniknąć nadciśnienia lub zanik ciśnienia), to musimy dostarczyć mu odpowiednią ilość produktów zawierających węglowodany jak np. bogaty w ziarna chleb, makaron, kasza, suszone owoce
Na początku wspomnieliśmy, że pewne produkty nie powinny łączyć się ze sobą w posiłkach. Generalnie chodzi o to, że wyroby z grupy B i W NIE POWINNY ŁĄCZYĆ SIĘ ZE SOBĄ w tym samym daniu. Powinny być stosowane rozdzielnie, a mogą jedynie łączyć się ze składnikami z sektora N. Na dodatek obiad i kolacja koniecznie muszą zawierać środki spalania tłuszczu, czyli produkty zawierające witaminy C, magnez, wapń, karnityna, żelazo, jod, chrom.