Jeżeli nie możesz znaleźć pracy, a każda kolejna rozmowa kwalifikacyjna kończy się porażką, musisz zadbać o swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Data dodania: 2013-09-03

Wyświetleń: 1825

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jak podnieść swoje kwalifikacje zawodowe

Rozwój zawodowy młodych ludzi w dzisiejszych czasach nie jest łatwy, sporo osób bowiem boryka się z problemem bezrobocia nawet mimo ukończenia studiów. Jeżeli nie doświadczyliśmy tego na własnej skórze, to z pewnością ktoś z kręgu naszych bliskich znajomych padł ofiarą tak zwanej „pętli bezrobotnego”.

Chodzi tutaj głównie o wymagania, jakie stawiają pracodawcy przed aplikantami, a ściślej mówiąc o wymagane doświadczenie zawodowe. Młodzi, którzy nie znaleźli jeszcze pracy i nie mogą pochwalić się wystarczającym doświadczeniem, nie mają szansy u takiego pracodawcy. Brak pracy z kolei uniemożliwia im zdobycie wymaganego doświadczenia i tu właśnie pętla się zamyka. Dzieje się tak również dlatego, że zdobyte wykształcenie i dyplomy wyższych uczelni nie są często atrakcyjne na rynku pracy, a pracodawca szybciej zatrudni kogoś po politechnice, niż np. po socjologii. W takich sytuacjach młodzi ludzie często są bezsilni, jednak nie można się poddawać i należy wziąć się w garść i walczyć o swoją przyszłość. Doskonałym rozwiązaniem, które może znacznie poprawić nasze rokowania na rynku pracy, są bez wątpienia rozmaite szkolenia zawodowe. Jeżeli nasza osoba nie jest akurat atrakcyjna dla pracodawcy, można w łatwy sposób podnieść swoje kwalifikacje, kończąc np. zaawansowany kurs kadrowy czy inny przez nas wybrany i odwrócić swoją sytuację, w której to pracodawcy będą o nas zabiegać. 

Warto jednak pamiętać o tym, żeby kończyć kursy, w których jesteśmy w stanie się odnaleźć i które są potrzebne pracodawcom, takie jak np. szkolenia kadrowe, kursy związane z ubezpieczeniami czy programowaniem, bowiem niczego nam nie da ukończenie nawet wielu różnych kursów, jeżeli i one będą niepotrzebne na naszym rynku pracy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena