Oczekiwanie na przelew bankowy bywa uciążliwe, jeśli chcesz wiedzieć, o której godzinie pieniądze będą na koncie, sprawdź godziny w systemie elixir.

Data dodania: 2013-07-19

Wyświetleń: 1805

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kiedy dojdzie przelew

W Polsce przelewy obsługiwane są przez system elixir, który działa pomiędzy bankami w sesjach elixir, od sesji wychodzących do sesji przychodzących w trzech różnych transzach księgowania. Opiszę, na czym cały system polega, ponieważ wiele osób sprawdzających godziny sesji elixir ma problem z odpowiednim obliczeniem czasu dotarcia przelewu bankowego. Wysłanie przelewu jest proste: wystarczy znać numer konta, wpisać kwotę i zlecić przelew, wtedy po wysłaniu przelew trafia w sesje wychodzące, które odbywają się w trzech transzach. Następnie pieniądze wędrują do banku NBP i przechodzą przez sesje KIR, potem gotówka wchodzi w sesje przychodzące w banku, do którego miała pierwotnie trafić, tam jest księgowana i zapisywana na rachunku bankowym. W internecie można znaleźć różne aplikacje do sprawdzania, kiedy dojdzie przelew, za ich pomocą można szybko sprawdzić czas dotarcia przelewu. Są również dostępne tabele z sesjami elixir, w których możesz sprawdzić aktualne godziny banków.

Jeśli czekasz na bardzo ważny przelew czy na wynagrodzenie z pracy, jeśli wysyłasz pieniądze za ratę kredytu bankowego, żeby nie narosły odsetki, sprawdzasz godziny Sesji Elixir i czas, w jakim przelew dojdzie na konto. Istnieje też możliwość zrobienia szybkiego przelewu za pomocą expres elixiru. Na razie tyko siedem banków oferuje takie natychmiastowe przelewy, ale do końca roku wszystkie banki mają się znaleźć w systemie błyskawicznych przelewów.

W jakich bankach są sesje elixir: BRE Bank, Noble Bank SA, Nordea, BPH, BOŚ, BGK, BNP Paribas, BZWBK, Getin Bank, CITI Handlowy, Credit Agricole, Toyota Bank, Deutsche Bank PBC, DNB Nord, Eurobank, HSBC Bank Polska, Idea, ING Bank, Inteligo, Invest Bank, Kredyt Bank, Alior Bank, BGŻ, mBank, Meritum, Multibank, Millennium, Pekao SA, PKO BP, Pocztowy, BPS, Raiffeisen Polbank, VW Bank direct.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena