Niestety, problem pomarańczowej skórki dopada większość kobiet. Wiek ma tutaj chyba najmniejsze znaczenie. O pomarańczową skórkę mogą się bowiem martwić panie, które ukończyły lat dwadzieścia oraz kobiety dojrzałe np. po pięćdziesiątce.

Data dodania: 2013-07-08

Wyświetleń: 1795

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uda, ręce, brzuch oraz pośladki to idealne miejsce dla powstawania skórki pomarańczowej. To tam bowiem znajduje się najczęstsza przyczyna jego powstawania, czyli nadmiar tkanki tłuszczowej.

Nie należy jednak łączyć cellulitu wyłącznie z nadwagą i otyłością. Cellulit może powstawać nawet na ciele bardzo szczupłych kobiet. Przyczyn jego powstawania jest bowiem kilka.

Najpierw znajdź przyczynę, a dopiero później rozpocznij walkę!

Cellulit tak, jak każda inna choroba skóry powinien być leczony ze względu na przyczynę, jaka go wywołuje. Jeśli chcemy, by skutecznie zniknął z powierzchni naszego ciała musimy sprawdzić, co źle wpływa na kondycję naszego ciała.

Najczęstsze przyczyny powstawania cellulitu:

Używki-papierosy i alkohol to idealne połączenie dla powstawania cellulitu na naszej skórze, jedno i drugie potrafią na tyle negatywnie wpływać na skórę, że cellulit może pojawić się nawet na ciele młodych, szczupłych kobiet.

Brak ruchu-siedzący tryb życia to niestety normalna forma pracy w dzisiejszych czasach, trudno się przed nią uchronić, w końcu wszystko zależy tylko od tego jaki mamy zawód i jakie stanowisko zajmujemy, jeśli jednak w pracy, większą część czasu siedzimy, to warto poświęcić na ruch i ćwiczenia chociażby godzinę dziennie po pracy np. wieczorem.

Zbyt obcisłe ubrania- kolejna przyczyna powstawania cellulitu, najczęściej sięga tych kobiet, których domeną jest zakładanie mocno dopasowanych spódnic oraz spodni.

Źle dostosowana dieta- warunki żywieniowe sprzyjające powstawaniu pomarańczowej skórki to w dużej mierze tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, jeśli zjadamy zbyt duże ilości tego typu produktów, a zapominamy o warzywach i owocach to z pewnością powinniśmy liczyć się z tym, że na naszej skórze pojawi się prędzej, czy później cellulit.

Co to właściwie jest cellulit?

Cellulit, to nic innego jak tłuszcz odkładany w procesie przemiany materii, w naszych komórkach. Komórki nagromadzone w ten sposób w pewnym momencie nie są w stanie funkcjonować prawidłowo, a objawy tego widoczne są właśnie w postaci zgrubień i pofałdować zbierających się na pod powierzchnią naszej skóry.

Cellulit może mieć różną postać w zależności od tego, w jakim stopniu rozwoju jest obecnie. Pierwsze stadium cellulitu spokojnie można wyleczyć za pomocą zmiany niektórych nawyków. Problem staje się nieco poważniejszy w momencie, gdy nasz cellulit ma znacznie bardziej rozwinięte stadium. Niekiedy jedynym sposobem na jego wyleczenie jest bowiem wyłącznie zabieg chirurgiczny.

Jak walczyć z cellulitem?

Sposobów jest kilka. Najlepiej jest stosować kilka jednocześnie i systematycznie. Tylko wtedy możemy być pewni, że rezultat rzeczywiście będzie pozytywny.

Zacznijmy od zmiany diety. Pijmy dużo wody, jedzmy dużo warzyw i owoców. Kawę zastąpmy herbatą, a ser żółty serem białym.

Ograniczmy używki, największego sprzymierzeńca powstawania cellulitu.

Ruszaj się, sport to zdrowie, a przede wszystkim piękne ciało. Jeśli uprawiamy dużo sportu, sprawiamy, że tkanka tłuszczowa nagromadzona pod naszą skórą szybciej się spala, a nasze ciało staje się jędrniejsze i smuklejsze.

Wreszcie wspieraj naturalna walkę z cellulitem balsamami do walki z cellulitem (np. kosmetykami marki sisley). Nie usuną go całkowicie, ale z pewnością wspomogą efekt końcowy.

Jakie domowe produkty możemy wykorzystać do walki z cellulitem? Kawę, sól, cynamon-z których możemy zrobić peeling nakładany na skórę naszego ciała.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena