Już od kilku miesięcy chcesz lub intensywnie zastanawiasz się nad zmianą pracy? Mimo to, biorąc pod uwagę fakt, że o nową pracę wcale nie jest łatwo, a i wymagania co do nowo zatrudnionych osób z miesiąca na miesiąc rosną, tkwisz w starym miejscu zatrudnienia i przeżywasz koszmar każdego dnia, kiedy na nowo się w niej pojawiasz.

Data dodania: 2013-07-08

Wyświetleń: 1632

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy istnieje dobry sposób na zwiększenie swoich szans otrzymania nowej pracy? Wreszcie, jak i gdzie jej szukać, by nie tracić czasu na marne?

O nowej pracy myślimy w różnych momentach swojego życia. Krokiem milowym w podjęciu tej decyzji może być jednak nowo rozpoczynający się rok kalendarzowy, powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, czy coraz bardziej irytujący nas szef.

Każda taka sytuacja to w dużej mierze narastająca frustracja i niezadowolenie z zaistniałej sytuacji, co natomiast powoduje, że obecna praca zamiast przyjemności budzi tylko i wyłącznie pragnienie odejścia z danego miejsca.

Sposobów na poszukiwanie nowego zatrudnienia jest kilka, jak się jednak okazuje, nie każdy jest tak samo skuteczny.

Jaki miesiąc najlepszy na poszukiwanie pracy?

Jak wskazują dane statystyczne, najczęściej pracodawcy poszukują nowych osób do swojej firmy na początku roku i wiosną. Z kolei najmniejsze zainteresowanie przyjmowaniem ofert cv następuje w grudniu. Nie oznacza to jednak wcale tego, że nie warto w tym okresie szukać pracy. Już wtedy można bowiem przygotować się do bardziej intensywnego rozsyłania CV i pozostałych dokumentów aplikacyjnych.

Dobre dokumenty aplikacyjne to podstawa

Czym powinno się charakteryzować, co zawierać i jak powinno wyglądać dobrze napisane cv? Dokumenty aplikacyjne to nasza wizytówka, pamiętajmy, że ten kto je czyta, nie widzi nas, nie zna naszych możliwości. To co widzi musi go zatem zachęcić do tego, by zaprosił nas do kolejnego etapu rekrutacji. Jeśli dokumenty go nie zachęcą, prawdopodobnie nigdy danej racy nie otrzymamy.

Uwaga! Jeśli w ogłoszeniu o pracę, wyraźnie napisane jest, by przesłać wraz z CV także i list motywacyjny, nie powinniśmy pomijać i tego dokumentu w pliku wysyłanym na adres firmy. Wielu rekruterów pomija bowiem e maile, które nie spełniają wszystkich wytycznych wyraźnie zaznaczonych w e mailu dotyczącym stanowiska na które poszukiwana jest dana osoba.

Jeśli jesteś zwolennikiem posiadania konta na różnego rodzaju serwisach społecznościowych, pamiętaj, że współcześni pracodawcy z pewnością do nich zajrzą i sprawdzą, je pod każdym kątem.

Usuń zatem z nich różnego rodzaju kompromitujące Ciebie zdjęcia, czy dane, o których niekoniecznie chciałbyś informować swojego przyszłego pracodawcę.

Bądź mobilny, tylko osoby, które potrafią się przekwalifikować i korzystać z nowych elastycznych form zatrudniania mają szansę na zdobycie ciekawej pracy.

Co więcej, zanim pójdziesz na rozmowę kwalifikacyjną poczytaj nieco na temat nowych metod rekrutacji, w tym np. na temat development center.  Unikniesz nieprzyjemnego zaskoczenia i niespodzianek, jakie z pewnością przygotują dla Ciebie rekruterzy (np. zadania związane z assessment center).

Licencja: Creative Commons
0 Ocena