Często, przygotowując się do uroczystości kościelnych, poszukujemy odpowiednich akcesoriów o tematyce religijnej. Czasem nie posiadamy takich przedmiotów w domu, ponieważ nie kupujemy ich często.

Data dodania: 2013-03-14

Wyświetleń: 1551

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kilka słów o dewocjonaliach

Niestety nie są to artykuły powszechnie dostępne, dlatego często przy kościołach i kaplicach można napotkać sklepy z dewocjonaliami. Istnieje wiele definicji mówiących o tym, czym są dewocjonalia. Niezależnie od treści definicji zawsze w jakimś mniejszym lub większym zakresie przybliżają one znaczenie terminu dewocjonalia. Jedna z takich definicji określa, że są to przedmioty kultu religijnego. Jest to najbardziej ogólna definicja, ale też zawiera w sobie wiele prawdy, pozostawiając przy tym swobodę interpretacji. Dewocjonaliami możemy zatem nazwać medaliki przedstawiające świętych, obrazki z ich wizerunkami, książeczki do modlitwy, szaty liturgiczne, różnego rodzaju różańce i naprawdę wiele innych przedmiotów związanych z tematyką religijną...


Dewocjonalia są sprzedawane najczęściej w sklepach umiejscowionych w okolicach kościołów. Są także dostępne podczas większych uroczystości kościelnych np. w czasie odpustu. Sklepy z dewocjonaliami dysponują szerokim asortymentem. Właśnie w nich możemy dostać „wyposażenie” np. do Chrztu Świętego czy też Pierwszej Komunii Świętej. W swojej ofercie posiadają szeroki wachlarz dewocjonaliów. Można też dostać w nich pięknie zdobione obrazy świętych, Pisma święte w pięknym i unikatowym wydaniu, wodę święconą, opłatek. Często też oferują ubranka do chrztu oraz, coraz częściej, alby dla dzieci przyjmujących Pierwszą Komunię Świętą.


Dewocjonalia możemy kupić także w Internecie. Powstaje coraz więcej tzw. „wirtualnych sklepów”, w których możemy zakupić przedmioty o tematyce religijnej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie w każdym mieście jest sklep z takimi akcesoriami. Sklepy internetowe posiadają w swojej ofercie tak samo szeroki zakres akcesoriów, jak sklepy tradycyjne. Poza tym można w nich znaleźć unikatowe dewocjonalia, jakich nie dostaniemy w sprzedaży tradycyjnej.

Licencja: Creative Commons