W jaki sposób możemy sprawić by nasze usta wyglądały kusząco i zmysłowo? Istnieją pewne metody i techniki, które pozwolą nam na podkreślenie naturalnego piękna naszych ust i wydobycie naszych atutów.

Data dodania: 2008-03-18

Wyświetleń: 2966

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Prawdą oczywistą jest, że to co rozświetla, błyszczy się na ustach zarazem powiększa je. Rewelacyjnym wynalazkiem ostatnich lat stał się błyszczyk. Na rynku dostępne są różne rodzaje tego kosmetyku: błyszczyki transparentne, kolorowe, z dodatkiem brokatu. Jednak fenomenem okazały się błyszczyki powiększające usta! W swoim składzie zawierają one substancje, które po aplikacji powodują, że usta delikatnie pęcznieją i nabierają kuszącego kształtu. Niestety błyszczyki charakteryzują się mniejszą trwałością w porównaniu ze szminką. W takim wypadku co możemy zrobić by wydłużyć czas jego trwałości?

W tym celu spróbujmy zastosować bazę, np. specjalną bazę do ust, dostępną w drogeriach. Inną metodą jest nałożenie niewielkiej ilości podkładu na usta, następnie ich przypudrowanie. Sprawdza się to zarówno w przypadku stosowania szminek, jak i błyszczyków.

Jeśli mamy małe i wąskie usta – postawmy na błyszczyk z drobinkami. Drobinki będą dodatkowo odbijać światło i optycznie znacznie bardziej powiększą usta niż tradycyjny błyszczyk czy szminka. Jeżeli natomiast jesteśmy zwolenniczkami szminki – powinna być ona nawilżająca i nabłyszczająca. Usta możemy też nieco powiększyć za pomocą konturówki, jednak pamiętajmy że wtedy efekt makijażu ust jest nieco mniej naturalny.

Pomimo sukcesu błyszczyków zauważany jest wielki powrót szminek! A ich wybór na rynku jest ogromny. Jeśli szukasz czegoś na wieczór i nie boisz się mocnych kolorów – polecam czerwień, dodatkową pociągniętą nabłyszczaczem, w ten sposób powstanie efekt mokrych ust, niezwykle zmysłowych i ponętnych. Pamiętaj, że inne tonacje są odpowiednie na dzień, inne na wieczór.

Jednak nie bój się eksperymentować! Zabawa kolorami może być naprawdę fascynująca!


Autor: Joanna Abram
www.abram-makeup.com

email: [email protected]
tel. 509-385-376

Licencja: Creative Commons